Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti své výrobky prodaly za 17 000 Kč

date_range 01.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Děti pomáhají dětem, tak zní heslo členů Papežských misijních děl dětí v ČR (PMDD). V tomto případě však nejde jen o slovní frázi, prostřednictvím organizace Papežská misijní díla v ČR, pomáhají děti různými aktivitami těm, kteří to nejvíce potřebují. Malí misionáři, jak si členové misijních skupinek-klubíček, říkají, pořádají misijní jarmarky, misijní štrůdlování, koláče, akce jako „Jeden dárek navíc" či misijní bonbónek, čímž pomáhají financovat projekty na podporu vzdělávání dětí v chudých zemích celého světa. Pomáhají získávat prostředky na zdravotní péči, či péči o sirotky a základní životní potřeby chudých.

     Dětí nabídly svou pomoc kamarádům z celého světa                        fotogalerie

„Mnohým se možná zdá, že pouze bohatí mohou pomoci chudým. Zdálo by se, že děti jako takové, toho moc nezmohou. V klubku si povídáme, hrajeme hry a pak vyrábíme na misijní jarmarky. Jedná se o jednoduché věci, které zvládnou s pomocí i ti nejmladší. Pak je prodávají na misijním jarmarku, který organizujeme s pomocí maminek a jiných dobrovolníků. Bývají tak třikrát ročně. Peníze odesíláme na konto PMD. V loňském jsme přispěli částkou téměř čtyřiceti tisíc korun," přibližuje dění v misijním klubku v Horní Lidči vedoucí Patricie Nováková.

     Na misijním jarmarku bylo možné zakoupit různé výrobky                       fotogalerie

Misijní klubko v Horní Lidči vzniklo v roce 2010. Od té doby se v něm vystřídaly desítky dětí. V současné době se v budově betlému v Horní Lidči schází téměř třicet dětí mladšího školního věku, které nabídly svou pomoc kamarádům z celého světa. Uvědomují si, že ne každý se narodil v podmínkách, jaké mají ony.
„Někdy nechodím moc ráda do školy, ale vím, že jsou děti, které by chtěly a nemohou. Nebo že třeba nemají ani jídlo a oblečení jako já a chtěla bych jim pomoct. Proto chodím do klubka. A taky proto, že mě to tady baví a mám tu kamarády," svěřuje jedna z malých misionářek z Horní Lidče.

    Z řad veřejnosti byl o výrobky velký zájem                      fotogalerie

Misijní jarmark proběhl v budově betlému v Horní Lidči v neděli 29. října 2017. Prodejní stoly byly zaplněny množstvím výrobků s převážně podzimní tématikou. Pro hosty bylo připraveno bohaté občerstvení. Nikdo, z téměř dvou set návštěvníků, neodcházel s prázdnou. Výtěžek již druhého letošního jarmarku, který pořádaly děti z misijního klubka z Horní Lidče, byl rovných sedmnáct tisíc korun.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA