Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti v Horní Lidči obhájily titul Ekoškola

date_range 24.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Děti obhájily titul Ekoškola

V Mateřské škole v Horní  Lidči se aktivně snaží  o zdravý životní styl. To zahrnuje nejen péči o stravu a fyzickou aktivitu dětí, snaží se v nich také budovat povědomí  o světě, ve kterém žijeme a pěstovat u nich kladný vztah k přírodě.

 

V rámci těchto aktivit je školka dlouhodobě zapojená do výukových programů zabývajících se těmito tématy – „Žiji na planetě zemi“,  „Zdravá  5“ a „Skutečné zdravá škola“.

 

V roce 2019 se rozhodli zapojit do mezinárodního programu Ekoškola. Jeho základní „pracovní jednotkou“ je ekotým, složený z dětí, rodičů a učitelů. Při pravidelných schůzkách se snaží společnými nápady, náměty a připomínkami zlepšit a zpříjemnit prostředí, ve kterém děti tráví čas.

 

„Našim cílem bylo nejenom dlouhodobou a systematickou prací získat titul Ekoškoly, chtěli jsme především dětem a následně rodičům ukázat správný směr k ochraně přírody, životního prostředí a zdravému životnímu stylu,“ zdůrazňuje ředitelka MŠ Horní Lideč Dagmar Dubnická.

Děti obhájily titul Ekoškola

První ocenění získali ekoškoláci v dubnu 2020. Slavnostní předávání, které probíhá v Senátu ČR v Praze, se vzhledem k pandemické situaci tehdy bohužel neuskutečnilo. Plaketa a vlajka s logem Ekoškoly je však neminula. Tím to pro ně neskončilo, po třech letech bylo potřeba získaný titul obhájit. A tentokráte mířili na nejvyšší metu, certifikát Zelené cesty. Děti se pod vedením učitelů opravdu cílevědomě připravovaly.

 

„Na začátku jsme opravdu vůbec netušili, co nás čeká, co všechno získání certifikátu obnáší. Ale naším cílem je věnovat se ekologii, učit děti o přírodě a dál se rozvíjet tímto směrem. Proto byla naše volba jasná,“ upřesňuje a dodává ředitelka školy: „Auditoři Ekoškoly, kteří při obhajobě titulu posuzovali, zda splňujeme daná kritéria, byli opravdu pečliví. Hlavní roli při auditu hrály právě děti z malého Ekotýmu. Byly neuvěřitelné! Na všechny úkoly pohotově reagovaly, odpovídaly s přehledem a dostaly velkou pochvalu za dobře odvedenou práci.“

 

Mateřská škola Horní Lideč získala nejvyšší možné ocenění

 

Na základě provedeného auditu uspěla Mateřská škola Horní Lideč při obhajobě certifikátu a  získala nejvyšší možné ocenění – certifikát ZELENÉ CESTY EKOŠKOLY. Budovu školky bude zdobit smaltovaná plaketa i vlajka s logem Ekoškoly. Přejeme jim, aby si tentokrát ocenění  přebrali v Praze již osobně.

 

A protože úspěch je potřeba oslavit, byla dětem uspořádána slavnost v Trezoru přírody v Horní Lidči. Starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec ekoškolákům i jejich vedení osobně pogratuloval a poděkoval za jejich zájem o přírodu a prostředí v němž žijí.

Slavnost v Trezoru přírody v Horní Lidči

 

„Chtěla bych poděkovat za podporu obci i rodičům. Vybrali jsme si cestu nelehkou, ale cestu, která má smysl. Do EKOŠKOLY jsme se zapojili proto, že chceme děti vést k ochraně životního prostředí. Učíme je jak získávat znalosti a dovednosti z oblasti ekologie. Děti jsou citlivější k přírodě a více si jí váží. Informují a předávají své vědomosti a zkušenosti o EKOŠKOLE rodičům, sourozencům a kamarádům. Snažíme se co nejvíce přenášet vzdělávání do venkovních prostor, a tím dětem nabízíme prožitkové učení v přírodě. Už si nedovedu představit, že bychom vzdělávali děti jinak,“ uzavírá ředitelka MŠ Horní Lideč Dagmar Dubnická.

 

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA