Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti ze školky si samy navrhovaly zahradu

date_range 29.Dub, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
V malé architekty se během uplynulého víkendu proměnily děti ze vsetínských mateřských škol. Společně se svými kamarády ze slovenské obce Pruské totiž vytvářely návrhy školních zahrad tak, jak by se podle nich měly přeměnit v rámci projektu příhraniční spolupráce Blíž k sobě – blíž k přírodě, na nějž radnice získala dotaci z evropských fondů.

Pomocí barev, pastelů, lepidel, nůžek, krepového papíru a dalších materiálů vznikaly pod rukama dětí veselé budovy, barevné trávníky, chodníčky, klouzačky, kolotoče, tunely, tobogány, ale také houpačky, pískoviště nebo lavičky. „Aktivita se uskutečnila v rámci prvního projektového setkání dětí z naší školy s dětmi z Pruské, které se uskutečnilo na slovenské straně a zúčastnilo se jej celkem čtyřicet dětí," informovala ředitelka školky v Luhu Marie Navrátilová.

 

Foto

Foto: archiv MŠ Luh

 
Děti se tak seznámily se svými slovenskými kamarády, s nimiž se budou setkávat pravidelně po dobu realizace projektu, a příjemně s nimi strávili celý den plný her. „Dětem se to moc líbilo, ale protože měly trošku problémy se Slovenštinou, musely jsme jim překládat. Věřím, že postupně bude tato bariéra odstraněna," poznamenala ředitelka školy.

Cílem projektu Blíž k sobě – blíž k přírodě je prohlubovat vztahy mezi mateřskými a základními školami obou regionů prostřednictvím podobných setkání a zároveň kompletně obnovit školní zahrady na Vsetíně a v obci Pruské. Ve Vsetíně tak bude revitalizováno deset a v Pruském dvě školní zahrady. Realizace všech naplánovaných aktivit si vyžádá celkem téměř osmnáct milionů, přičemž devadesát procent je hrazeno z evropských fondů a státního rozpočtu.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA