Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dětské oddělení má nově vybavenou hernu

date_range 29.Pro, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Krásný vánoční dárek dostali pacienti dětského oddělení. Získali nově vybavenou hernu, která odpovídá všem technickým a hygienickým požadavkům i dětským přáním. Nejvíce se malým pacientům zalíbil domeček, obchod, stavebnice a koberec se spletí uliček, které se mohou během chvilky proměnit v závodní dráhu. Herní aktivity zpříjemňují dětem pobyt v nemocnici, dovolují jim zapomenout na zdravotní obtíže a příznivě tak ovlivňují průběh léčby.

Modernizaci herny umožnila Nadace Děti-kultura-sport, která projekt podpořila dotací ve výši padesát tisíc korun. „Jsme velmi rádi, že se podařilo získat potřebné finanční prostředky a projekt realizovat ještě před vánočními svátky. Děti dostaly opravdu krásný a velmi potřebný dárek, který jim přinese hodně radosti," uvedla vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice Eva Kovářová.

 

foto Vsetínská nemocnice a.s.

 
O další vánoční překvapení se postarala firma Austin Detonator, která věnovala malým pacientům kreslící potřeby, omalovánky a hračky. „Děkuji všem sponzorům, občanským sdružením a nadacím, kteří nám v letošním roce pomohli při nákupu přístrojů i dalšího vybavení," doplnila Kovářová. Dětské oddělení získalo díky sponzorským příspěvkům kromě vybavení herny také hypoalergenní matrace a výhřevné lůžko. Připravují se i další projekty.

V předvánočním období přišli za hospitalizovanými dětmi také zdravotní klauni, kteří rozesmáli všechny malé pacienty i jejich rodiče. „Bylo to super. Naučili mě i trochu kouzlit," prozradila Simona Doležalová z Kateřinic. Spolupráce s občanským sdružením Zdravotní klaun funguje již rok, do Vsetína přijíždějí pobavit děti pravidelně jednou měsíčně.

 
Lenka Plačková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA