Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Digitální Multiplex2 startuje již 11.listopadu

date_range 01.Lis, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Od 11.listopadu naladí diváci nejen v oblasti valašskokloboucka další programy DVB-T Multilpexu2. K tomuto datu ukončí analogové vysílání tv PRIMA na 59.kanálu.

Veřejnoprávní multiplex s programy ČT 1, ČT 2, ČT 4 a ČT 24, a sedmi stanicemi Českého rozhlasu, vysílá už více jak rok. O to netrpělivěji vyhlíželi obyvatelé východní Moravy spuštění další digitální sítě, která přinese navíc pět programů v digitální kvalitě. Pro mnohé diváky pořízení SET-TOP boxu znamená navíc kvalitativní vylepšení obrazu. Díky prakticky ukončené digitalizaci televizního signálu v ČR spadly ceny DVB-T přijímačů (SET-TOP boxů) na minimum. Investice pěti set korun znamená pro diváka staršího přijímače možnost sledování minimálně devíti programů. Při vhodné lokaci je pravděpodobný příjem signálu i slovenských programů.

Pro příjem digitální televize je zapotřebí set-top-box nebo televizor s integrovaným digitálním obvodem. První možnost zvolíte, pokud máte starší televizní přijímač bez digitálního ladicího obvodu, ale nechcete ho zatím měnit. Majitelé televizorů bez zdířky SCART musí dát pozor, aby si vybrali set-top-box s modulátorem, kterému na přenos signálu digitálního vysílání stačí obyčejný anténní kabel.

Pro moderní LCD,LED a Plazma televizory větších úhlopříček se doporučuje příjem TV stanic přes satelit Astra, kde je k dispozici mnohem větší nabídka programů. Je to také nejjednodušší řešení příjmu HD TV (HDTV je zkratka označující televizi s vysokým rozlišením obrazu (High Definition Television).

Kompletní nabídku příslušenství pro příjem TV signálu naleznete v prodejnách JAL ELEKTRO s.r.o.

 

mapa pokrytí   zdroj České Radiokomunikace a.s.

 

Programy MPX1: ČT1, ČT2, ČT4 SPORT, ČT24, ČRo1-Radiožurnál, ČRo2-Praha, ČRo3-Vltava, ČRo Leonardo, ČRo D-dur, ČRo Rádio Česko, ČRo Radio Wave (33 kanál)

Programy MPX2: TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima Cool, TV Barrandov (49 kanál)

-hola/radiokomunikace-

 
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi