Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 3 milionů

date_range 18.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár střechy rodinného domu v Ratiboři. Foto: HZS Zlínského kraje

K rozsáhlému požáru střechy v obci Ratiboř byli vysláni v pátek 15. září krátce po půl desáté večerní profesionální a dobrovolní hasiči. V době jejich příjezdu byla polovina šindelové střechy dvoupodlažního rodinného domu v plamenech. Majitelé domu byli v době požáru pryč a událost se obešla bez zranění.

 

Velení si převzal územní řídící důstojník. „Hasiči s použitím několika hasebních proudů vody měli požár do hodiny pod kontrolou. Poté vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali. Celkovou likvidaci požáru vyhlásil velitel zásahu krátce po jedenácté hodině večerní,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Jednotky se pak začaly postupně vracet zpět na základny. Na místě do ranních hodin zůstala na dohlídku místní jednotka.

 

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při opravách na domě. „Škodu předběžně vyčíslil na 900 tisíc korun. Díky brzkému oznámení a rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě okolo 3 milionů korun,“ dodala mluvčí hasičů.

 

Zasahující jednotky hasičů: HS Vsetín, JSDHO Bystřička, JSDHO Hošťálková, JSDHO Jablůnka, JSDHO Ratiboř, JSDHO Vsetín a JSDHO Kateřinice.

 

Požár střechy rodinného domu v Ratiboři. Foto: HZS Zlínského kraje

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA