Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dílo architekta Gessnera představí dvě nové expozice

date_range 25.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dům Josefa Bratmanna ve Valašských Kloboukách

Valašskoklobouckému rodáku Hubertu Gessnerovi, který se proslavil na poli evropské architektury 1. poloviny 20. století, bude v jeho domovině vzdána pocta v podobě otevření dvou stálých výstav. Expozice pojednávají nejen o jeho tvorbě přímo ve Valašských Kloboukách, ale rovněž v dalších českých, moravských i slezských městech a také v Rakousku. Ke slavnostnímu otevření dojde v pátek 25. června od 19.30 hodin při akci Páteční podvečer s Hubertem Gessnerem. První vernisáž se odehraje městském muzeu, další program s hudebním dostaveníčkem bude následovat. Přijměte naše pozvání!

 

„Architekt Hubert Gessner je pro Valašské Klobouky natolik význačnou osobností, že si tento výstavní počin rozhodně zaslouží. Expozice jsou úžasnou příležitostí pro poznání jeho architektonického smýšlení a precizní tvorby, která napomohla prvnímu závanu secese v českých zemích. Vůbec první secesní stavbou na našem území je totiž právě dům Josefa Bratmanna, v jehož areálu došlo k úpravě stodoly na výstavní prostor a expozice tu vzdá hold Gessnerovým klobouckým realizacím,“ popsala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

 

Úvodní bod Pátečního podvečera s Hubertem Gessnerem bude v 19.30 hodin patřit vernisáži v městském muzeu. Po skončení by se měli návštěvníci přesunout k domu Josefa Bratmanna, dnešnímu sídlu základní umělecké školy, kde bude program pokračovat. Cestou se mohou zastavit na Večeru otevřených dveří v turistickém informačním centru, kde si prohlédnou zrekonstruované prostory, seznámí se s jeho nabídkou a jako dárek obdrží drobnost, která jim bude páteční akci připomínat. Od 20.15 hodin naváže ve zmíněné obnovené stodole u Bratmannova domu představení druhé výstavní instalace. Slavnostní večer pak ve 20.30 hodin završí zahradní koncert pedagogů a žáků základní umělecké školy.

 

Autorem expozic je Petr Odehnal, výtvarnou stránku výstavám vetkli Jan Zainer a Kristýna Fuksová. Návštěvníkům budou výstavy v průběhu léta přístupné denně od 10 do 16 hodin.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA