Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Divadelníci vyhráli soutěžní přehlídku

date_range 01.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Divadlo v Lidovém domě Vsetín dosáhlo vynikajícího úspěchu s inscenací Nikolaje Vasiljeviče Gogola Hráči. Během uplynulého víkendu ji představilo na šestém ročníku krajské přehlídky divadelních souborů v Karolince a za svůj výkon si odvezlo tři nejvyšší ocenění.

Porota v čele s renomovaným profesorem Romanem Císařem totiž udělila vsetínským hercům Cenu za kolektivní herecký výkon, Petr Filgas a Marcel Sladkowski si odnesli Cenu za režii a dramaturgicko-režijní koncepci. Inscenace navíc dosáhla celkového vítězství v přehlídce a tím postupuje na Celostátní přehlídku amatérského divadla Divadelní Děčín 2010, která se uskuteční v květnu.

Pro režiséra Petra Filgase je úspěch o to cennější, že se jednalo o jeho režijní debut. „Samozřejmě, že člověk chce vždy uspět. Nebo si aspoň přeje, aby se nazkoušená hra dočkala pokud možno co nejmenší kritiky, ale takový úspěch jsme rozhodně nečekali. O to víc nás těší," netajil svou radost režisér Petr Filgas. Poznamenal ale, že za úspěchem stojí celý herecký kolektiv. „Nezastupitelná byla také dramaturgická práce a pomoc Marcela Sladkowského," dodal.

 

foto archiv souboru

 
Soubor Divadla v Lidovém domě totiž posunul klasické Gogolovy Hráče do současnosti, čímž hra získala zcela jiný rozměr a s tímto originálním pojetím baví publikum již více než rok. Divadlo v Lidovém domě však neusíná na vavřínech a od té doby nasadilo na repertoár další dva úspěšné tituly – francouzskou frašku Brouk v hlavě a irskou černou komedii Osiřelý západ a již na příští sobotu 10. dubna chystá další premiéru, která bude mít tentokrát nevšední ráz, protože bude spojena s oslavou 140. výročí ochotnického divadla ve Vsetíně.

„Při této příležitosti jsme nastudovali Žebráckou operu Václava Havla, která je sama o sobě velmi originální. Naším inscenačním vkladem bude zejména netradiční řešení scény, kterou pro nás připravuje vsetínská rodačka Milena Dubšíková – Říhová. Představení včetně jednotlivých scén bude vznikat přímo před zraky diváků," slibuje nevšední podívanou Pavel Rejman, který se ujal režie.

 

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA