Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dívky ze ZŠ Valašské Klobouky přijaly ocenění od policistů

date_range 21.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Předání cen na ZŠ Valašské Klobouky. Foto: PČR

Věděli jste, že každý sedmý dospělý balancuje na hraně rizikového pití alkoholu? Že 93% dětí do 16 let poprvé vyzkouší alkohol z rukou rodičů?

 

S problematikou alkoholu, jeho vlivu a důsledků neúměrného pití se policisté setkávají při své práci dnes a denně. Někdy alkohol otupuje smysly a zhoršuje reakce, jindy zase zvyšuje agresivitu. Alkohol je zásadním problémem nejen v silničním provozu, velkou mírou se negativně promítá i do mezilidských vztahů, a to i případných agresivních projevů chování. Kampaň „Suchej únor“ přináší na problematiku alkoholu netradiční pohled.

 

„Zodpovědný přístup je potřeba vštěpovat už nejmladší generaci, proto jsme pro žáky a studenty připravili kreativní výzvu #nepitjeumeni. Téma mohli žáci a studenti ztvárnit libovolně, a to jak výtvarným, tak literárním způsobem. Do výzvy se přihlásilo přes 15 škol z celé republiky a dohromady zaslaly kolem 120 děl. Společně s hlavními realizátory kampaně jsme kreativní práce vyhodnotili,“ uvedla mluvčí policistů kpt. Lucie Kostečková. Úspěšné byly školy z našeho regionu. Hned pět dívek ze tří základních škol ve Zlínském kraji pomyslně vystoupilo na stupně vítězů v celorepublikové výzvě „Suchej únor 2023“. Ceny vítězům osobně předali policejní preventisté.

Předání cen na ZŠ Valašské Klobouky. Foto: PČR

 

 

Ocenění získaly tyto žačky základních škol:

 

ZŠ Valašské Klobouky

1. místo – literární kategorie – Kuželová Kristýna, 9. třída

2. místo – literární kategorie – Švachová Anna a Zichová Anita, obě 9. třída

 

ZŠ Velký Ořechov

2. místo – výtvarná kategorie – Nela Pavlačková, 8. třída

 

ZŠ Rožnov pod Radhoštěm

3. místo – literární kategorie – Šárka Koryčanská, 8. třída

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA