Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dívky ZŠ Horní Lideč byly v soutěži nejlepší

date_range 14.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
HORNÍ LIDEČ – Před Vánocemi se konala výtvarná a literární soutěž pod názvem „Srdcem i hlavou Evropy," kterou vyhlásilo Eurocentrum Zlín a Zastoupení Zlínského kraje v Bruselu. Jednalo se o soutěž konanou při příležitosti českého předsednictví EU v roce 2009.

Této soutěže se zúčastnila i ZŠ Horní Lideč a hned s výrazným úspěchem. „Naše reprezentantky Jana Kulíšková a Diana Řeháková, žačky 7.A třídy v ní dosáhly na příčku nejvyšší," uvedla učitelka Mgr.Jana Stavinohová, která dívky na soutěž připravovala.

Žačky nazvaly svou výtvarnou koláž Oči dívající se do Evropy. „Hlavní myšlenkou této výtvarné práce byla vize budoucnosti Evropy, jak si ji představuje současná mladá generace," popsala podrobněji pedagožka.

 

Foto

foto Jiří Pecha

 
Jejich vítězné dílo bude otištěno v publikaci „Vize Evropy" a zároveň bude představena u příležitosti neformálního zasedání Rady ministrů práce a sociálních věcí zemí Evropské unie, které se bude konat ve dnech 22. – 24. ledna 2009 v Luhačovicích. „Tato akce patří mezi nejvýznamnější události v rámci českého předsednictví v Radě EU. Nás velmi těší, že škola z Horní Lidče se ho bude alespoň touto formou účastnit," dodala Jana Stavinohová.

Slavnostní vyhlášení a ocenění vítězů výše zmíněné soutěže proběhne spolu s představením publikace dne 23.ledna 2009. Výtvarné dílo Jany Kulíškové a Diany Řehákové bude společně s jejich fotografiemi otištěno také v brožuře, která se chystá k této příležitosti. Vydaná brožura poté zamíří do sídla Evropské unie v Bruselu.

 
 
StF
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA