Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

ŽIVĚ: Valašské túlání v Lačnově

date_range 28.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nahlédnout na dění ve skanzenu v Lačnově můžete online. Video v článku

Pořadatelé slibovali překvapeni, je tady! Pro aktivní účastníky Valašského túlání je připravena mobilní aplikace! Stáhněte si novinku letošního ročníku! Vyberte si vámi zvolenou trasu a nechte se navigovat od startu až do cíle. Aplikace je zatím dostupná pouze pro OS Android.

 

„Jedná se o novinku a zároveň testovací verzi, kterou můžete využít prvním rokem, proto předem omluvte možné nedostatky. Rádi uvítáme jakékoliv připomínky k aplikaci, které poslouží k jejímu zlepšení pro další ročníky Valašského túlání. I přesto, že vás bude aplikace navigovat po zvolené trase, prosíme, věnujte pozornost také klasickému značení trasy,“ uvedl za pořadatele Michal Šerý.

 

Nahlédnout na dění ve skanzenu v Lačnově můžete od 13:00 online zde:

https://youtu.be/Xewa_iph_xo

 

 

Odkaz rovnou ke stažení aplikace je zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.valassketulani2021

 

Valašské túlání je kulturně-turistická akce, která si za své šestileté trvání získala mnoho příznivců z blízkého i vzdáleného okolí. Návštěvnost každým rokem stoupá, v roce 2020 se zúčastnilo téměř 1000 účastníků.

 

 

Cílem akce je zdolání alespoň jedné turistické trasy, letošní ročník nabízí výběr z šesti tras různé délky a náročnosti. Po celý den je připraven bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

 

Turistické trasy jsou připraveny v sobotu 28. 8. 2021 od 9:30 hodin.

 

Odvoz návštěvníků na starty. Pro aktivní účastníky Valasškého túlání budou jako každý rok připraveny minibusy pro přepravu na jednotlivá stanoviště, odkud vyrazí na zvolenou turistickou trasu. Místa pro odjezdy na starty budou označena.

 

Podrobnosti o Valašském Túlání 2021 najdete ZDE.

 

Trasa 1/6
Trasa od lačnovských rybníků je tou nejkratší z celé nabídky. Ovšem letos máte na výběr – jeden start, jeden cíl, dvě varianty trasy.
1. Klasická procházka od prostředního rybníku pokračuje do kopce po asfaltové cestě směrem k firmě Weekamp doors, odtud dále do Lačnova s cílem ve skanzenu, anebo
2. nová trasa od rybníků vede přes Vařákovy paseky a pak jako obvykle do skanzenu.
Délky těchto tras se výrazně liší, první o délce asi 3,3 km zvládnete lehkou chůzí asi za hodinu, zatímco druhá nabízí délku asi 10,4 km a strávíte na ní něco přes 3 hodiny.
Na stanovišti u rybníku obdržíte jako každý rok průkaz návštěvníka, kde bude vámi vybraná trasa zvýrazněna, po jejím zdolání budete mít vstup do areálu s programem zdarma!
Zde trasa vyznačena v mapě:
Delší trasa:
https://mapy.cz/s/fezedopulo
Kratší trasa:
https://mapy.cz/s/nezesavecu

 

Trasa 2/6 > PLOŠTINA
Další známou trasou je ta z Ploštiny. Svou délkou asi 7,4 km se řadí mezi ty „kratší“. Její začátek se nachází u památníku Ploština, pokračuje dále přes rozcestí „Pod Svéradovem“, směřuje samozřejmě na Vařákovy paseky a odtud jak jinak než do cíle do skanzenu v Lačnově.
Svižnou chůzí strávíte na trase něco přes 2 hodiny. Ovšem nikam se hnát nemusíte, určitě si udělejte přestávku alespoň na Vařákových pasekách, občerstvěte se, odpočiňte a pak už teda hurá do skanzenu.
Nezapomeňte si nechat orazit průkaz účastníka Valašského túlání, který získáte hned na startu a který vám poté zajistí volný vstup do areálu!
Zde trasa vyznačena v mapě:
https://mapy.cz/s/dugamobafe

 

Trasa 3/6 > LAČNOV-LAČNOV
Už jste někdy absolvovali trasu z Lačnova do Lačnova? Nemusíte řešit přesuny na jiná stanoviště, přijedete k lačnovskému skanzenu a odsud se vydáte na takovou okružní túru, kterou opět zakončíte ve skanzenu.
Trasa je dlouhá něco málo přes 9 km a stihnout byste ji měli za méně než 3 hodiny.
Během zdolávání trasy, kdy budete putovat na Vařákovy paseky, se můžete jít podívat také na Horní i Dolní lačnovské skály, místní přírodní zajímavost.
Na Vařákových pasekách si dejte přestávku, občerstvěte se, nechte si orazit průkaz návštěvníka Valašského túlání a vraťte se zpátky do skanzenu, kde vás čeká volný vstup do areálu.
Zde trasa vyznačena v mapě:
https://mapy.cz/s/bufevucose

 

Trasa 4/6 > LIDEČKO-LAČNOV
Nejvyhledávanější trasou Valašského túlání byla v minulých letech ta z Lidečka. Od Čertových skal, resp. od chaloupky z areálu u Čertových skal, kde bude oficiální stanoviště se startem, vás čeká trasa o délce asi 9,6 km, kterou zdoláte asi za 3 hodiny.
Ale na čas se neohlížejte, na Vařákových pasekách se zastavte na občerstvení, odpočiňte si a pak už hurá z kopce do skanzenu v Lačnově.
Na startu samozřejmě obdržíte průkaz účastníka s vyznačenou trasou, na Vařákových pasekách si průkaz nechte také potvrdit a za odměnu získáváte volný vstup do areálu skanzenu, kde bude probíhat doprovodný program po celé odpoledne.
Zde trasa vyznačena v mapě:
https://mapy.cz/s/peponahado

 

 

Trasa 5/6 > Valašské Klobouky-Lačnov
Loni byla trasa z Valašských Klobouk novinkou, letos si jistě získá další příznivce. Start této trasy je přemístěn přímo na klobucké náměstí, kde se zároveň bude konat oblíbené Valašské kumštování.
Trasa je dlouhá asi 8,6 km a časově byste ji měli zvládnout za necelé 3 hodiny. Povede stejně jako loni z Valašských Klobouk směrem k Poteči, poté přes horu a dále k lačnovskému kostelu. Tam už na vás bude opět čekat občerstvení, můžete si odpočinout a nabrat síly na posledních pár kilometrů, které povedou okrajovou částí Lačnova. Všechny trasy budou dostatečně značeny, určitě nezabloudíte.
Na startu opět obdržíte průkaz účastníka Valašského túlání, u lačnovského kostela si jej nechte určitě potvrdit a v cíli vás čeká volný vstup na celý program akce!

 

Trasa 6/6 > TICHOV-LAČNOV
Šestý ročník si žádá šestou trasu, milí příznivci Valašského túlání! Vyzkoušejte nejnovější trasu z Tichova, projděte se krásnou přírodou a dorazte do Lačnova zase z jiné strany. Stanoviště bude připraveno v Tichově u obecního úřadu, projdete kolem dřevěné kapličky, postupně se dostanete opět až na Vařákovy paseky a odsud už to znáte, cíl je ve skanzenu v Lačnově.
Délka trasy je podobná té z Lidečka od Čertových skal, tedy asi 9,6 km a časově trasa vychází asi na 3 hodiny.
Nezapomeňte ovšem na občerstvení na Vařákových pasekách, otiskněte si razítko do průkazu účastníka a těšte se na program ve skanzenu.
Zde trasa vyznačena v mapě:
https://mapy.cz/s/durareleva

 

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA