Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Do celostátního finále se probojovaly studentky klobouckého gymnázia

date_range 09.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dívky z klobouckého gymnázia na celostátním finále v ČNB Praha

Do jedenáctého ročníku Soutěže Finanční gramotnost (SFG) se zapojilo rekordní množství škol a dětí. Letos poměřilo síly téměř 21 tisíc žáků a studentů z 325 škol z celé republiky. „Česko bývá označováno za zemi v exekuci. Statisíce lidí skončily v pasti, což je palčivý celospolečenský problém. To se musí změnit. My se zaměřujeme na prevenci už u dětí, abychom do budoucna neřešily obludné sociální problémy a zpackané životy, proto jsem ráda, že nám počet účastníků roste geometrickou řadou,“ říká Marta Gellová, prezidentka a spoluzakladatelka EFPA ČR, která je odborným garantem celé soutěže.

 

Již po několikáté se do této soutěže zapojili studenti gymnázia ve Valašských Kloboukách. Poprvé v historii se ze školního kola probojovalo družstvo nejlepších dívek ve složení Natálie Čevelová, Jitka Nováková a Julie Pohůnková až do velkého finále – celostátního kola, které se konalo přímo v prostorách České národní banky a za přítomnosti ministra financí Zbyňka Stanjury. Úkolem týmu v průběhu jednotlivých kol byly vědomostní testy a zpracování podnikatelského plánu na činnost, se kterou by mohly po maturitě začít podnikat. Děvčata měla spoustu úžasných nápadů, a nakonec zvolila výrobu biokosmetiky přímo z valašských surovin.

 

Dívky z klobouckého gymnázia na celostátním finále v ČNB Praha

 

Ve finále, kterého se účastnilo 14 družstev z celé republiky, pak dostaly za úkol co nejlépe investovat peníze od případného investora. I s tímto úkolem si dívky skvěle poradily, i když to ve velké konkurenci nestačilo na stupně vítězů. Přesto jim patří velký obdiv a poděkování za skvělou reprezentaci školy. Ještě v Praze měly nápady, co by příště udělaly jinak a lépe, aby obsadily i nejvyšší příčky.

 

Postřehy studentek

 

V pátek 29. 4. 2022 jsme se zúčastnily celostátního finále Finanční gramotnosti v matičce Praze. Po dlouhé cestě nás čekal soutěžní úkol, prohlídka České národní banky a její expozice o vývoji peněz, vyhlášení výsledků soutěže a příjemně strávený čas zbývající do odjezdu vlaku. Ten jsme využily k prozkoumání Prahy, vstřebání nových vědomostí, zkušeností a dojmů. Děkujeme pořadatelům soutěže za vytvoření milé atmosféry a paní učitelce Krůželové za doprovod a pomoc při přípravě.

 

Natálie Čevelová, Jitka Nováková, Julie Pohůnková

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA