Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Do Hřenska odjeli pomáhat také hasiči ze Zlínského kraje

date_range 30.Čvc, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasiči ze Zlínského kraje pomáhají v Hřensku. Foto: HZS

K požáru lesního porostu v Hřensku vyjel v rámci mezikrajské pomoci 29. 7. 2022 v 21:20 hodin odřad HZS Zlínského kraje.

 

Odjezdu předcházela rychlá příprava, protože o odřadu bylo rozhodnuto teprve v den odjezdu, a to po druhé hodině odpolední. Rozkazem ředitele HZS Zlínského kraje k vyslání odřadu na ústřední pomoc, který byl vydán po šesté hodině večerní, byl stanoven počet jednotek, počet techniky a počet hasičů.

 

„Celkem vyjelo 6 automobilových cisteren, které byly před odjezdem s ohledem na spotřebu a ovladatelnost vypuštěny. Dále vyjely 3 dopravní automobily a jeden velitelský automobil pro velitele odřadu. V každé automobilové cisterně je obsazenost 3+1 příslušníků nebo členů, v dopravních automobilech 1+0 příslušník nebo člen a ve velitelském automobilu jede velitel odřadu,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

 

Odjezd hasičů do Hřenska. Pátek 29. 7. 2022. Foto: HZS

 

Technika byla ze stanic HZS Bystřice pod Hostýnem, Kroměříž, Uherský Brod i Valašské Meziříčí a ze zbrojnic dobrovolných hasičů z Karolinky, Kunovic a Vizovic.

 

Hasiči ze Zlínského kraje dorazili do Hřenska v sobotu o půl páté ráno. Od štábu velitele zásahu HZS Ústeckého kraje jim byly uloženy pokyny a rozkazy pro jejich další činnost. Odřad HZS Zlínského kraje bude na místě do úterý 2. 8. 2022. V případě potřeby bude zajištěn další odřad v termínu 2. až 5. 8. 2022.

 

Aktualizace pondělí 1. 8. 2022

 

V nočních hodinách vyjely do Hřenska další dva odřady. První odřad odjel o půlnoci ve složení z dobrovolných jednotek (SDHO) z Jablůnky s jednou automobilovou stříkačkou (CAS) s osádkou členů sboru 1+3, ze Zašové s CAS s osádkou 1+3, z Kroměříže s jedním dopravním automobilem (DA), který vezl požární stříkačku i hadice a osádku 1+3 i z Hošťálkové DA, který vezl čtyřkolku a osádku 1+1.

 

Druhý odřad odjel 1. 8. 2022 ve 3:04 hodin ve složení autobus s 19 příslušníky HZS na vystřídání odřadu z 29. 7. 2022 a dále dobrovolné jednotky z Babic s CAS s osádkou 3+1, z Vlčnova s CAS s osádkou 3+1 a ze Štípy DA s osádkou 1+0.

 

Hasiči ze Zlínského kraje zasahují v Hřensku. Foto: SDHO Karolinka

 

„K situaci v Hřensku máme od velitele odřadu informace, že v sobotu 30. 7. popíchal hmyz jednoho kolegu z Karolinky. Muž byl ošetřen zdravotníky a je v pořádku. K zranění ostatních nedošlo. Technika SDHO Karolinka měla technické problémy, které řeší servis Tatry, který je také v Hřensku. Podmínky hašení jsou náročné. Někdy musí být hasičům do určitých míst zakázán vstup a dotčený prostor hasí jen letecká technika,“ popsal mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

 

Střídání dalšího odřadu je plánované na středu 3. 8. 2022.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA