Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Do novinového stánku se protáhli skrz vyřezanou díru

date_range 17.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Přes tuto díru se pachatelé dostali do novinového stánku, foto: PČR

Na tom, že si přivydělají nějaké peníze, se domluvili v pátek večer dva cizí státní příslušníci ve věku pětatřicet a dvaatřicet let. Za přivýdělkem se vydali přes hranici na Moravu. S vozidlem zastavili v obci Pitín. Tam se jim totiž zalíbil novinový stánek.

 

Ze zadní strany vytvořili do stěny malou díru, kterou se jeden z nich protáhl dovnitř. „Zatímco druhý komplic hlídal venku, naházel do igelitového pytle všechny tabákové výrobky, které mu přišly pod ruku. Uviděl také krabici s kartony cigaret. Tu chtěl podat dírou ven svému kumpánovi. Ten ale mezitím zaslechl nějaký hluk a z místa utekl,“ informovala mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

 

V obci totiž skončila zábava a hudebníci zrovna začali nakládat nástroje do auta. Také oni zaslechli podivné zvuky vycházející ze zadní strany stánku. Bylo jim to podezřelé, a proto se šli podívat, co se děje. „Když jeden z hudebníků přistoupil k otvoru, podával mu někdo dírou krabici se slovy: „Vezmi tu krabici“. On tedy přiskočil a vytrhl mu ji z rukou. Když se zloděj vysoukal ven, byl velmi zaskočen, že vidí cizího člověka. Vykřikl na něj, ať si krabici nechá a utekl pryč. Veškeré kradené zboží na místě zanechal. Muž se ho snažil dohonit, ale nepovedlo se mu to a tak zavolal na policii,“ popsala mluvčí policistů.

 

Zadržený lup a díra v novinovém stánku, foto: PČR

 

Po pachatelích policisté začali ihned pátrat. Ti ve vypůjčeném voze ujížděli směrem do zlínského okresu. Během čtvrt hodiny je dopadli policisté ze Slavičína. Ve vozidle objevili nářadí, které zřejmě zloději využívali k vloupání. Oba tak skončili v rukou uherskohradišťských kriminalistů. Ti zjistili, že se nejedná o žádné nováčky, a že trestnou činnost páchali již v minulosti. Recidivisté se jim nakonec pod tíhou důkazů k vloupání přiznali. Ještě ten den si vyslechli obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Oběma nyní hrozí dvouleté vězení.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi