Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Do Púchova směrem na Německo? Tabule značení se nepovedly

date_range 22.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nová cedule u křižovatky obsahuje chyby. Foto: redakce

Stavba okružní křižovatky ve Valašské Polance pomalu finišuje. Stará křižovatka silnice I/49 se silnicí I/57 prošla rekonstrukcí a vznikla malá tříramenná okružní s průměrem 36 m.

 

Dle smlouvy o dílo je stanoven termín dokončení 30. listopadu 2020, ale již nyní lze projet bez čekání na semaforech. „Aktuálně je spuštěn provoz v plném rozsahu. Probíhají pouze správní úkony – přejímky, kolaudace – bez omezení dopravy v křižovatce,“ potvrdila pro server regionvalassko.cz tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Nina Ledvinová.

 

Kolaudací by ale zřejmě neprošlo dopravní značení. Cedule, které řidiče informují, jaký výjezd použít, aby se správně dostali z bodu A do bodu B, obsahují dvě chyby. První z nich je v názvu slovenského města Púchov, kdy je na značení uvedeno „Půchov“ s kroužkem nad písmenem u. Druhá chyba je už, co se alespoň orientace neznalých řidičů týká, trochu závažnější. Když křižovatku opustíte výjezdem na „Půchov“ a Horní Lideč, tak se podle cedule vydáte směrem do Německa, což naznačuje písmeno D.

 

Výrobce, projektant, nebo investor? Kdo ze Slovenska udělal Německo se neví. Na náš dotaz Ředitelství silnic a dálnic ČR odpovědělo přes svou tiskovou mluvčí takto: „O chybě na tabulích svislého dopravního značení víme a k dnešnímu dni by měla být provedena náprava.“

Mapový podklad: mapy.cz

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA