Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Do Sbírky šatstva lidé darovali 15 tun oblečení

date_range 25.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sbírky šatstva. Foto: Diakonie Vsetín

Opravdu velkým zájmem reagovali lidé ze Vsetína a okolních vesnic na možnost darovat své věci potřebným a zároveň šetřit životní prostředí. Věci, které by doma už jen ležely, přinesli do Sbírky šatstva, kterou organizovala Diakonie Vsetín ve dnech 15. až 16. října 2021. Během dvou dnů lidé přinesli 15 tun oblečení, lůžkovin, hraček a dalších věcí, které budou dál pomáhat lidem v nouzi.

 

„Během prvních dvou hodin akce jsme měli kamion z poloviny plný,“ líčí Marta Vodáková z Diakonie Vsetín a dodává: „Zájem darovat přebytečné oblečení byl opravdu veliký. Moc nás to těší, protože všechny vybrané věci budou pomáhat dál potřebným v ČR i zahraničí.“

 

Celkem se vybralo 15.260 kg věcí. Z toho 13.310 kg šatstva, bot, peřin a lůžkovin a 1.950 kg skla, hraček a jiných věcí. Do sbírky se zapojily i některé obce a evangelické sbory z okolí: „Lidé v Kateřinicích velice přivítali možnost zapojit se do Sbírky šatstva. Dlouho nic takového nebylo a chtěli pomoci. Rozhodli jsme se proto udělat sběr o několik dnů dříve a poté poslat dodávku s vybranými věcmi na Vsetín,“ uvedla kurátorka Farního sboru ČCE v Kateřinicích Emílie Kamasová.

Sbírky šatstva. Foto: Diakonie Vsetín

Třináct a půl metrů dlouhý kamion se během dvou dnů naplnil dvakrát. S nakládáním pomáhali dobrovolníci Diakonie Vsetín i Skauti ze Vsetína (2. dívčí a 4. chlapecký oddíl), 1. HOOD z Hovězí a dorazil i jeden člen ze střediska Klimkovice. „Sbírka pro nás byla příležitostí, jak společně jako skauti pomoct dobré věci. Pořádně jsme si mákli při přebírání stovek pytlů, které jsme nosili a ukládali do náklaďáku. Tím, že oblečení a věci putují dál, se podporuje přirozený koloběh, který nás vede k větší udržitelnosti. To je nám skautům blízké a k této myšlence vychováváme i děti v našem oddíle,“ říká Julie Siri Halašová z oddílu 1. HOOD.

 

Všechny vybrané věci jsou už nyní ve skladech Textilní banky v Radiměři u Svitav, kde budou roztříděny a nachystány k odběru. „Děkujeme lidem ze Vsetínska za zapojení do akce. Díky spolupráci s organizací ADRA se vybrané věci dostanou například na Ukrajinu, kde je materiální situace lidí velice špatná. V nedávné době jsme mohli vybavit peřinami a lůžkovinami z našich skladů celou nemocnici v Mukačevu na západní Ukrajině. V ČR jsme měli možnost v tomto roce pomoci v obci Hrušky – dobrovolnicky i materiální pomocí,“ přibližuje Alena Suchánková, ředitelka Textilní banky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA