Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dobrovolní hasiči cvičili v polygonu

date_range 30.Říj, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Členové dobrovolných jednotek hasičů obcí Bylnice, Štítné, Popova a Horní Lidče si na vlastní kůži zkusili, jak to je při výcviku v polygonu HZS ZL kraje, ve výcvikovém středisku na stanici ve Valašských Kloboukách. Donesli si vlastní dýchací přístroje, které používají při zásahu. Byla jim provedena instruktáž o používání dýchacích přístrojů, jejich údržbě a přípravě k provozu. Osvěženy vědomosti z nedávných kurzů a promítnuta prezentace k samotnému polygonu .

Následoval náročný výcvik, který se skládal ze složení dýchacího přístroje pod dohledem technika chemické služby, rozdýchání na dvou zátěžových strojích a průlez polygonem za tmy se zvukovými efekty.

 

foto Milan Tichý    více fotek

 
Po výcviku jim byly doplněny tlakové lahve vzduchem, aby měli přístroje připraveny k dalšímu použití.

Absolventi výcviku si odnesli nové zkušenosti pro případný zásah ve skutečnosti. Mnozí se už těší na další, protože podobný výcvik musejí i dobrovolní hasiči absolvovat každé tři měsíce jako profesionálové. Mít dobré zdraví potvrzené lékařem a hlavně chuť pomáhat bližním, bude li to třeba. Akce se zúčastnilo 19 dobrovolných hasičů obcí.

Technik CHS, stanice Valašské Klobouky Tichý Milan

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA