Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dobrovolní hasiči jsou nepostradatelní

date_range 23.Úno, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Stejně jako v letech předchozích i tento rok krajští hasiči rekapitulují činnost jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí ve Zlínském kraji a počty zásahů, na kterých se v průběhu loňského roku podílely spolu s profesionálními hasiči nebo je řešily samostatně.

U jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí bylo v roce 2016 evidováno celkem1513 zásahů (v roce 2015 – 1829 zásahů). Z tohoto celkového počtu jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí provedly 488 samostatných zásahů (v roce 2015 – 532 zásahů) bez účasti jednotek HZS Zlínského kraje.

„Tradičně nejvíce zasahující jednotkou, s počtem 255 zásahů, je jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil. Nezanedbatelný podíl na počtu výjezdů mají také jednotky ze Zlína (72), Karolinky (48), Slavičína (33), Jablůnky (31) nebo Halenkova (31).

Dobrovolní hasiči ze Slavičína odklízejí utrženou střechu ze silnice                Foto: SDH Slavičín

„Hlavní činnost jednotek byla zaměřena na pomoc při likvidaci lesních a polních požárů, ale také požárů budov či větších objektů. Nemalý podíl pomoci hasičů byl i při likvidaci následků přírodních pohrom nebo při pátrání po ztracených osobách," upřesnil Netopil.

Třetím rokem je vedena také evidence nezásahové činnosti JSDHO (jednotka sboru dobrovolných hasičů obce), která souvisí se základními úkoly pro které jsou jednotky zřizovány.

Tyto činnosti jednotky PO (požární ochrany) jsou evidovány prostřednictvím zprávy o činnosti (ZOČ). Jde o evidenci poskytování pohotovostních a jiných služeb nebo prací, které jsou zpravidla předem dohodnuty a následně ve vhodném (domluveném) termínu plánovitě plněny. Jedná se o události, u kterých není bezprostřední ohrožení, nebo jednotka PO provádí činnosti k předcházení vzniku potenciálního ohrožení (např. čištění komunikací a kanálů, zajišťování kulturních a sportovních akcí, likvidace vos či sršňů, asistence, služby pro zřizovatele jednotky PO mimo prostor stanice, apod.).

Přehled zásahů jednotek SDH obcí Zlínského kraje v roce 2016 najdete ZDE.  

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA