Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dobrovolní hasiči předali dar dětskému oddělení

date_range 23.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasiči z Velkých Karlovic-Podťatého pomohli dětskému oddělení

Čtyři desítky párů dětských přezůvek (kroksy), kreslící potřeby, sirupy a hračky předali dobrovolní hasiči z Velkých Karlovic-Podťatého dětskému oddělení Vsetínské nemocnice. Do aktivity se zapojili nejen hasiči, sběrné místo bylo v karlovické knihovně, pomocnou ruku podali místní rodáci, lidé, kteří měli pozitivní zkušenost s hospitalizací na dětském oddělení, a mnozí další. Celková hodnota daru přesáhla devatenáct tisíc korun.

 

„Oslovili jsme zdravotníky s dotazem, co by aktuálně potřebovali. Do pomoci se následně zapojila řada lidí, hodně nám pomohly sociálně sítě. Ozvali se nám dárci nejen z našeho regionu, ale z mnoha dalších míst Moravy,“ uvedl Martin Pavelka z SDH Velké Karlovice – Podťaté. Proč právě pomoc dětskému oddělení? „Sám mám osobní zkušenost, dcera zde byla před lety hospitalizována, znám další, kterým zde bylo pomoženo. Zároveň jsme ale chtěli ukázat dětem, našim nejmladším hasičům, že je důležité pomáhat, že to má smysl,“ dodal Pavelka.

 

Dětské oddělení velmi děkuje za aktivitu hasičů a pomoc všech, kteří se zapojili a přispěli. „Přáli jsme si, aby nám pomohli zajistit přezůvky pro naše dětské pacienty, které budou omyvatelné a dezinfikovatelné, opakovaně využitelné. Stává se, že k nám přivezou pacienta přímo z letního tábora, lyžařského výcviku, po nehodě, nečekané události, jen v tom, co má na sobě. Teď už máme zásobu přezůvek a jsme za ně vděční. Ještě jednou všem děkujeme,“ vysvětlila vrchní sestra dětského oddělení Bc. Eva Kovářová.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA