Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dokončení dalšího úseku cyklostezky směrem na Slovensko se blíží

date_range 18.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Lávka přes řeku Vláru u Brumova-Bylnice

Jedná se o úsek cyklostezky Bečva-Vlára-Váh od lávky za bylnickou pilou do Svatého Štěpána, který je realizovaný v rámci společného projektu s Trenčianskym samosprávnym krajom pod názvem Na bicykli po stopách histórie. Cílem je propojit dva hrady – hrad v Brumově-Bylnici a Trenčiansky hrad vybudováním cyklostezky.

 

Převážná část trasy z Brumova-Bylnice do Svatého Štěpána už má finální cementobetonový kryt, zbylá část je připravená k jeho položení. Všechny tři lávky přes Vláru jsou na svém místě, mají také kompletně položený betonový kryt a u dvou z nich i včetně izolačního nátěru.

 

„Slavnostní otevírací akce je podle harmonogramu projektu naplánovaná až na podzim 2020 po dokončení obou úseků společného projektu. Cyklostezka z Bylnice do Svatého Štěpána bude ale samozřejmě v plném provozu hned po předání díla a kolaudačním řízení stavby,“ uvedl Kamil Macek, starosta města Brumov-Bylnice.

 

Aktuální stav cyklostezky, foto: redakce a město Brumov-Bylnice

 

Práce probíhají zejména u jednotlivých lávek (násypy, kamenné záhozy, zábradlí, terénní úpravy, …) i na několika místech v trase cyklostezky současně. U poslední lávky ve Svatém Štěpánu probíhají práce na závěrečném napojení na stávající místní komunikaci.

 

Stále se jedná o staveniště a pohybuje se zde řada strojů a mechanizace, veřejnost by tuto skutečnost měla maximálně respektovat.

 

 

U Trenčína se žačalo asfaltovat

 

Na slovenské části projektu se také úspešně staví. Slováci na svém území budují úsek daleko delší, proto je slavnostní otevírání naplánováno až na podzim roku 2020. Zatím zrealizovali práce spojené s budováním konstrukčních vrstev v části od města Trenčín až po dálnici.

 

„První asfaltová vrstva byla položená na úseku dlouhém 1500 metrů. Asfaltování cyklotrasy bude pokračovat v nejbližších dnech, v závislosti na povětrnostních podmínkách,“ přiblížila Katarína Holá z Odboru regionálneho rozvoja Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. V tomto měsíci budou práce pokračovat realizací konstrukčních vrstev. Osazena bude další lávka přes vodní tok Súčanka.

 

Stavební práce u Trenčína, foto: tsk

 

Nedávno se otevíral úsek cyklostezky Bečva-Vlára-Váh mezi městy Valašské Klobouky a Brumov-Bylnice

 

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA