Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Domácnosti začínají topit. Nevyčištěné komíny už způsobují požáry

date_range 20.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: HZS

Přestože topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí posledních dnů vede řadu domácností k tomu, že už si alespoň na noc začínají přitápět. Před topnou sezonou se doporučuje nechat si provést kontrolu a čištění spalinové cesty odborníkem.

 

Pokud máte komín ve špatném stavu může v něm vzniknout požár, kdy se vznítí nevyčištěné saze.  Jeden z prvních případů tohoto druhu požáru se stal na Valašsku ve čtvrtek. „Hasiči byli vysláni k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Ústí na Vsetínsku. Událost se naštěstí obešla bez zranění,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. V České republice dojde každoročně ke stovkám podobných požárů. Ne vždy se událost obejde bez újmy na zdraví.

 

Během topné sezony 2017/2018 došlo k 965 požárům způsobených komíny. Přímá škoda dosáhla částky 64,1 mil. Kč.  Při těchto požárech došlo k usmrcení 2 osob a 46 osob se zranilo.

 

Mezi další příčiny požárů patří nevhodná konstrukce komína, zazděný trám v komíně a špatné spáry v komíně. Nevyčištěný komín může za převážnou většinu požárů komínových těles, a tuto skutečnost by lidé rozhodně neměli podceňovat. Zvláště když uvážíme, že dvě třetiny úmrtí při požárech jsou právě při požárech v domácnostech.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA