Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Domov pro seniory Loučka je vítěz ankety Férový zaměstnavatel

date_range 15.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up foto: Jiří Balát

Vítězové ankety Férový zaměstnavatel Zlínského kraje 2019 byli ve středu slavnostně vyhlášeni na krajském úřadě. Ocenění jim předali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, jeho statutární náměstek Jiří Sukop a krajská radní Michaela Blahová. Anketu organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou. Letos se uskutečnil již její 7. ročník.

 

„Všem oceněným gratuluji a velmi bych si přála, aby byli pozitivním vzorem i pro ostatní zaměstnavatele. Považuji totiž za velmi důležité, aby společnosti vytvářely svým zaměstnancům příznivé pracovní podmínky a vycházely jim vstříc v tom, že jim umožní věnovat kromě práce dostatek času také rodině. V péči o malé děti nebo osobu blízkou jsou dobrým nástrojem i tzv. sdílená pracovní místa, která mohou rodiče nebo pečující zkombinovat se zapojením do profesního života,“ uvedla radní Michaela Blahová, jež má ve své gesci mimo jiné také oblast rodinné politiky.

 

Titul Férový zaměstnavatel mohou získat společnosti, které dbají na rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život. U přihlášených hodnotí komise například to, zda zaměstnavatel nabízí svým lidem pružnou pracovní dobu, jaké jim poskytuje benefity, zda podporuje prorodinné aktivity, jestli zaměstnává osoby se zdravotním postižením nebo jakým způsobem podporuje veřejně prospěšné činnosti a sociální služby.

 

V kategorii nepodnikatelský subjekt zvítězil Domov pro seniory Loučka, příspěvková organizace Zlínského kraje. V hodnocení dosáhl vysokého skóre v oblasti zdravotní péče (tedy oblasti týkající se zaměstnávaní osob se zdravotním postižením, řešení bezbariérových přístupů a poskytování zaměstnaneckých bonusů v oblasti zdravotní péče). Domov pro seniory Loučka také výrazně podporuje osobní rozvoj svých zaměstnanců.

Ocenění převzali za Domov pro seniory Loučka Jana Hanousková a Dalibor Maniš (oba uprostřed), foto: Jiří Balát

V kategorii malá organizace letos ocenění získala Technodat Develop s.r.o. Jde o zlínskou firmu zabývající se vývojem softwaru. Svým zaměstnancům vychází vstříc zejména tím, že jim poskytuje pružnou pracovní dobu, možnosti home office, neplacené volno či krácené úvazky.

 

Mezi velkými organizacemi zvítězila Česká Zbrojovka a.s., která je renomovanou strojírenskou firmou se sídlem v Uherském Brodě. Také ona svým zaměstnancům nabízí možnost pružné pracovní doby nebo home office, velmi dbá na sociální péči o své zaměstnance a nabízí jim i pestré prorodinné aktivity. Významná je také společenská odpovědnost firmy – finančně podporuje sportovní kluby, školy, zdravotnická zařízení, nadace…

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi