Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Doprava na jarmek: Posílené spoje, parkovistě zpoplatněno

date_range 05.Pro, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Valašský mikulášský jarmek, foto: jarmek.cz

Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou v sobotu snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Především budou na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk platit zóny zákazu parkování, aby nedocházelo k blokování dopravy. Parkování aut se doporučuje na odstavných parkovištích, na která bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také posílených spojů vlakových.

 

„Zóny zákazu parkování se budou týkat Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a Brumovská. Prosíme řidiče o respektování značení a věříme, že tím předejdeme dopravním komplikacím, které vozidla zaparkovaná na chodnících i v komunikacích způsobovala,“ sdělil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. Návštěvníci by měli k parkování svých vozů využít odstavných parkovišť, která budou zřízena při vjezdech i v okrajových částech města. Nově bude parkování zpoplatněno částkou 100 korun.

 

 

I letos mají přespolní návštěvníci jarmeku možnost přicestovat autobusy Mikulášského expresu. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova-Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Študlova, Drnovic i Újezda. Cestující najdou jejich přehled zde v jízdních řádech. Zastávky expresu budou jako loni umístěné na vhodných místech při výjezdech z centra. Cestující tak mohou nastupovat do autobusů směrem na Poteč u křižovatky na vlakové nádraží, na směr Brumov u prodejny podlahovin v Brumovské ulici a pro směry Smolina, Mirošov a Lipina u odbočky na hřbitov.

 

Pokud se návštěvníci rozhodnou cestovat vlakem, bude jim k dispozici řada posílených spojů Českých drah (lze vyhledat na www.idos.cz). Na koleje vyjede také speciálně vypravená souprava společnosti Arriva vlaky, která pasažéry sveze zdarma, bude ovšem zastavovat pouze ve stanicích uvedených v tomto jízdním řádu.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi