Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chodník v Cyrilometodějské se bude stavět v létě

date_range 28.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up V Cyrilometodějské povede nový úsek pro pěší

Do klobouckého ekoparku Trhovisko povede nový bezbariérový chodník. Státní fond dopravní infrastruktury projektu stvrdil přidělení své dotace, a tak může město začít připravovat stavbu. Počítá se s rekonstrukcí 170 metrů dlouhého úseku starého chodníku na Cyrilometodějské ulici a navazující výstavbou nových 210 metrů od čerpací stanice až k odbočce do lokality Trhovisko. Celkové náklady dosáhnou 1,7 milionu korun a 85 % z uznatelných nákladů pokryje dotace. Akce se rozběhne pravděpodobně v červenci.

 

„Výstavbou komfortní trasy zpřístupníme klidovou zónu ekoparku, která je ideální k procházkám, relaxaci v příjemném prostředí, posezení u táboráku či dětským hrám. Dosud bylo Trhovisko pro pěší složitě přístupné, ale díky novému bezbariérovému chodníku sem budou moci častěji zamířit rodiny s dětmi, maminky s kočárky, osoby se ztíženým pohybem i široká veřejnost,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města.

Počítá se s rekonstrukcí 170 metrů dlouhého úseku starého chodníku

Chodník o šířce 2 metry bude zhotoven ze zámkové dlažby. V místech, kde budou chodci překonávat komunikaci odbočující z hlavní silnice, bude místo pro přecházení vyznačeno pásy ze signální profilované dlažby.

K ekoparku Trhovisko vyroste nový chodník

Vzhledem k situování chodníku podél silnice I. třídy bude stavba znamenat částečné dopravní omezení pro projíždějící řidiče.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA