Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Drakiáda u Galiku: Rekord opět nepadl

date_range 25.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 

Tradiční Drakiáda u Galiku v sobotu 24. září symbolicky uzavřela letošní letní sezónu v turistickém resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Prosluněný víkendový den babího léta přilákal k hotelu Galik několik desítek rodičů s dětmi. Kdo si nepřinesl draka s sebou, mohl si ho vyrobit ve výtvarné dílně. Všichni se pak pokusili překonat český rekord v počtu draků létajících v jednu chvíli na jednom místě, který činí 58 draků.

Přestože bylo ale k pokusu zaregistrováno celkem 78 draků, ani letos se rekord překonat nepodařilo. Během dne sice pofukoval vítr, v okamžiku pokusu o rekord ale nastalo téměř úplné bezvětří. Maximální počet draků, kteří se v jeden okamžik vznášeli na obloze, se tak zastavil na čísle 31. „Příště to určitě zkusíme znovu. Hlavní ale bylo, že se děti i rodiče dobře bavili," konstatoval vedoucí Galiku Pavel Mikula. 

 

foto Resort Valachy

 

Pro děti i dospělé byla při drakiádě připravena například také diskotéka, Valašská olympiáda se soutěžemi volně inspirovanými běžným životem Valachů, malování na obličej a speciální „dračí menu" k obědu. Porota také vyhodnotila největší, nejvýše létající a nejhezčí draky. Diplom a menší dárek od sponzorů si nakonec odnesli i ti, kteří v soutěžení neuspěli.

Další nejbližší akcí, kterou resort Valachy chystá, bude 4. až 11. listopadu Karlovský gastrofestival a poté 3. prosince Mikuláš na Galiku.

V rámci drakiády byla také vyhlášena fotosoutěž o zajímavé ceny. Návštěvníci mohou zaslat snímky, které pořídili při drakiádě, na adresu rezervace@valachy.cz , nebo přímo vložit na stránku resortu Valachy na Facebooku. Porota ze zaslaných snímků vybere pět, jejichž autory odmění drobnými cenami a rodinnými vstupenkami do termálních bazénů Wellness Horal.

 
Martina Žáčková
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA