Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rekordní dražba filmových klapek na Zlín Film Festivalu

date_range 05.Čvn, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hanzelka a Zikmund na cestách“ od ProroKa

Nedělní odpoledne patří na Zlín Film Festivalu tradičně Salonu filmových klapek. Letos se do kolekce sešlo 125 těchto výtvarných děl od 125 autorů. Dražba klapek proběhla v Kongresovém centru Zlín 2. června od 13 hodin za velkého zájmu dražitelů. Za nejvyšší částku byla vydražena klapka „Přijela k nám pouť“ od Jaroslava Němečka. Celkový výtěžek aukce dosáhl výše 3 772 000 Kč. Ze získaných financí podpoří Nadační fond FILMTALENT ZLÍN filmy a audiovizuální projekty mladých tvůrců a studentů filmových škol.

 

Veřejná dražba výtvarně ztvárněných klapek je jedním z nejvýraznějších bodů doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Letos se konala už po sedmadvacáté a do tvorby se opět zapojili známí umělci jako Jaroslav Němeček, Kateřina Miler, Kristian Kodet, Iva Hüttnerová nebo Boris Jirků.

 

Přítomné dražitele nejvíce zaujala „Přijela k nám pouť“ s motivem Čtyřlístku od Jaroslava Němečka, za kterou dražitel zaplatil 170 tisíc Kč, dále „Hanzelka a Zikmund na cestách“ od ProroKa za 123 tisíc Kč a „Lyžaři“ od Ivy Hütterové za 90 tisíc. Kč. Celková částka 3 772 000 Kč o tisíc korun překonala loňský rekord.

 

 

Z výtěžku aukce Nadační fond FILMTALENT ZLÍN podporuje projekty začínajících filmařů. O finanční příspěvek se letos přihlásilo 120 projektů. Odborná porota vybrala celkem 29, které podpoří. Autoři dvanácti z nich pak v pátek 31. června v rámci pitchingu na Zlín Film Festivalu odprezentovali své projekty před odbornou porotou a na místě dostali zpětnou vazbu v podobě přidělené finanční částky. O výši podpory dalších 17 vybraných projektů rozhodne porota v průběhu pondělí 3. 6.

 

Po dobu trvání Salonu filmových klapek už bylo z výtěžku aukcí podpořeno 437 titulů mladých a začínajících tvůrců. „Máme radost, že díky tomu vznikají zajímavé a úspěšné snímky. Například Electra režisérky Darii Kashcheevy získal Cenu Magnesia a byl oceněn na festivalu Torontu. Další filmy zabodovaly na festivalech Cannes, Benátkách, Berlíně či Annecy, uvedla členka správní rady nadace Markéta Pášmová.

„Přijela k nám pouť“ s motivem Čtyřlístku od Jaroslava Němečka

Za celou historii Salonu filmových klapek bylo vydraženo 3 123 umělecky ztvárněných klapek a celkově vynesly již 52 104 000 Kč. Stále nepřekonaný je úspěch klapky Libora Vojkůvky „Touhy plná, klapka rozevřená“ z roku 2008, kterou zájemce zakoupil za 199 tisíc korun. Kompletní kolekce je k vidění na webu salonfilmovychklapek.cz, který obsahuje přehled všech klapek ze všech 27 ročníků Salonu, navíc přidává informace o jednotlivých autorech a další zajímavosti.

 

Z výtěžku jsou financovány filmové projekty mladých talentovaných tvůrců Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA