Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Drsňáci hledali v horách ukrytý poklad

date_range 30.Kvě, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Takový byl závod Drsňáků, který se odehrál o víkendu 20.-21. května 2016 v okolí Lidečka, Horní Lidče, Pulčín, Lačnova nebo Francovy Lhoty. Úkolem pro soutěžící bylo najít v náročných horských podmínkách ukrytý poklad.

Odvážlivců, které extrémní závod zlákal, bylo celkem šestatřicet. Osmnáct soutěžních dvojic do posledních minut netušilo, kde a v jakých částech regionu bude soutěž probíhat. Přitěžujícím byl také samotný start závodu, který směřoval k páteční půlnoci. "Závod začal krátce po páteční třiadvacáté hodině a na soutěžící čekalo osm fyzicky, psychicky i vědomostně náročných úkolů," říká Jaroslav Rumánek, který stojí za vznikem Drsňáků.

Dvojice zdolávaly s desítkami kilogramů kamení na zádech vrchol kopce nad Čertovými skalami, na Čubově kopci luštily pravěké šifry, přecházely slackline, zdolávaly bungee running, svépomoci rozdělávaly oheň nebo bez použití kalkulačky sčítaly a odčítaly v úseku dvou set metrů dvojciferná čísla. "Poměrně náročným pro soutěžící bylo vyšplhání na zavěšený šraněk. Právě při této disciplíně se prověřila spolupráce mezi oběma členy týmu," vysvětluje Rumánek.

Šestatřicet odvážlivců se vydalo hledat poklad                 foto: Jarek Rumánek

Stanoviště byla rozmístěná po téměř celém mikroregionu Hornolidečsko. Na závodníky tak čekaly desítky kilometrů, které musely při plnění úkolů zdolat. A to v noci a bez možnosti spánku. "Pro mě osobně bylo nejtěžší vynést kamení nad Čertovy skály. Muži si museli naložit minimálně patnáct kilo, ženy deset," líčí dojmy ze soutěže Josef Slánský z Horní Lidče. Kdo nesplnil jakýkoliv z úkolů, dostal trestné body, neboli se musel přesunout na penalizační stanoviště, které spočívalo v přenesení pětadvacetilitrového barelu s vodou na vzdálenost jednoho kilometru, a to do pořádného kopce.

Týmy urazili během závodu Drsňáků kolem padesáti kilometrů. Někdo se nachodil víc, někdo měně. "Kdo získal trestný bod, musel se vrátit vždy do Lidečka, kde bylo penalizační stanoviště. A to třeba i z Čubového kopce nebo Pulčín," vypráví Josef Slánský.

Nejlepší dvojice dokázala splnit všechny úkoly a najít schovaný poklad v čase 10 hodin 57 minut. "Zlato v kategorii mužů připadlo týmu ve složení Vojtěch Urban a David Mucha z Leskovce, stříbro získali Petr Šťastný a Ondřej Havlíček z Rudy nad Moravou. Nejlepší mezi ženami byla Klára Lišková a Zuzana Riedlová ze Zlína," přibližuje výsledky Jaroslav Rumánek.

Drsňáci se stali nezapomenutelným závodem a někteří ze soutěžících si při něm sáhli až na dno svých sil. Týmy musely spoléhat na vlastní fyzické síly a důvtip. "Soutěž byla náročná, ale perfektní a skvěle zorganizovaná," dodává na závěr Josef Slánský. Organizátorem závodu byli skauti z Lidečka a Horní Lidče.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA