Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Druhá půlka září je ve Valašských Kloboukách věnovaná cyklodopravě

date_range 20.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv města Valašské Klobouky

Osvěta, trénink dovedností i zážitky v sedlech kol. Už po šesté v řadě bude mít září ve Valašských Kloboukách přívlastek „cyklistické“. Město připravilo projekt, kterým malé i velké cyklisty poučí o bezpečnosti v silničním provozu, namotivuje k častějšímu využívání alternativních způsobů dopravy a přijde také s pozvánkami na sportovní dění. První událostí se v úterý 14. září stal školní pumptrackový závod.

 

„Pro děti školou povinné i pro širokou veřejnost připravujeme řadu akcí od cyklodne na pumptracku přes cyklojízdu s hrami a táborákem až po Den bez aut, který proběhne 22. září na Masarykově náměstí. Jeho dolní část bude v tento den vyhrazena jen pěším a cyklistům, kteří si budou moci formou jízd zručnosti na speciálních kolech a absolvováním stezek pro nevidomé a hendikepované zdokonalovat své schopnosti, jízdu i obezřetnost,“ vybral z chystaných aktivit Karel Ptáček, místostarosta města. „Smyslem je propagovat šetrné způsoby dopravy, cíleně se zaměřit na pravidla bezpečné účasti v silničním provozu a také u dětí a veřejnosti podnítit zájem o pohyb. Mobilita ve městě pomocí kola nebo pěší chůzí by měla být přirozená a běžná,“ dodal.

První událostí se v úterý 14. září stal školní pumptrackový závod

Počítá se také s otevřením mobilního dopravního hřiště se světelnou signalizací a dopravními značkami pro děti v týdnu od 20. do 27. září. V areálu víceúčelového hřiště u základní školy bude sloužit dopravní výchově žáků a pro návštěvy veřejnosti bude k dispozici ve všední odpoledne i o víkendu.

 

Děti i rodiče mohou zapojit do akce „Pěšky do školy“, která si dává za cíl zdravě a aktivně strávit začátek dne a zároveň napomoci bezpečnějšímu a zdravějšímu prostředí v okolí škol. Každý, kdo ve středu 22. září přijde do školy pěšky nebo přijede na kole nebo koloběžce, dostane malou odměnu.

 

Ve čtvrtek 23. září pak program týdne mobility zakončí projížďka na kolech od školy do ekoparku, při níž bude připraveno množství her a aktivit pro všechny věkové skupiny a táborák s opékáním špekáčků. Připojit se může i veřejnost, a to od 14 hodin u základní školy.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA