Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Druhý ročník Janovských šedesátek

date_range 28.Srp, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Již druhý ročník velké dětské hasičské soutěže proběhl se značnou účastí a skvělými výkony všech věkových kategorií v Janové.

Celkem 92 soutěžících dětí z Hornolidečska, Hornovsacka, Vsetína, ale i hasičské mládeže z obcí ve směru na Valašské Meziříčí přijelo navzdory lákavým akcím, které nabízel celý region. Možná proto, že pro hasičskou mládež je nejlákavější měřit síly právě na soutěžích, jako jsou Janovské šedesátky. Na úžasné výkony malých i větších hasičů se můžete podívat ve fotogalerii, kterou naleznete v odkaze pod titulní fotografií v článku.

S podporou Zlínského kraje a dalších sponzorů se podařilo partě Sboru dobrovolných hasičů Janová připravit výbornou akci. Že všechno fungovalo jako po másle…, no, dneska raději po sádle, se zasloužili třeba tatínkové a maminky hasíčat. Velký hold patří rozhodčím, kteří v klasicky úmorném vedru, jež zde emigrovalo z Afriky, vydrželi a pozorně sledovali výkony přeborníků. A co teprve dodavatelé kalorií u čepu orosených limonád a narezlé pochoutky dospělých nebo maminy vyrábějící tak mňamózní palačinky, že jim od nedočkavců hrozilo utržení rukou.

Janovské šedesátky, to je soutěž, kde mládež na šedesátimetrové trati překonává překážky a plní různé úkoly dle věkové kategorie. Tak třeba ty nejmenší, minipřípravka, děti, které teprve nedávno opustily kočárky v kategorii do šesti let, musí překonat vertikální překážku, kladinu, zapojit hadici do rozdělovače, spojku, připojit proudnici a i s ní hurá do cíle. Jako jediné můžou mít doprovod. Starší děti mají vyšší překážky, především starší žáci, nesou a tahají přes kladinu dvě hadice…

Celkem 92 soutěžících dětí přijelo na Janovské šedesátky       foto: Radomír Dolanský      fotogalerie

Je úžasné, kolik dětí si vybralo tak náročného koníčka jakým je hasičský sport. Ale zase ta parta kolem, to stojí za tu chvilku dřiny. Samozřejmě potěší i diplomy a ceny. Pro děti, které je tentokrát nedostaly, motivace do příště. Děti z minipřípravky byly čtyři. První místo obsadil Matyáš Pechal z Hovězí, stříbro získala Ema Krusová z Jarcové a bronz Bubelová Karolína ze Semetína. A protože miniděti byly jen čtyři, dostala i čtvrtá Ema Kociánová z Jarcové taštičku, kde určitě nebyly brambory.

V kategorii přípravek vybojovala zlato Barbora Adamcová z Hutiska – Solanec, stříbro Nela Pavlíková z Hovězí a bronz Jiří Kjeronský taktéž u Hutiska – Solanec.

V mladších žákyních si zlato odvezla Kristýna Kuráňová z Jarcové, stříbro vybojovala Andrea Surovčáková z Hovězí a na bronz dosáhla Klára Machalová rovněž z Hovězí.

V kategorii mladších žáků získal zlato Lukáš Kozák z Jarcové, stříbro Roman Kovář z Huslenek a bronz Marek Latta z Jarcové.

V kategorii starší žákyně brala zlato Michaela Dukátová z Hovězí, stříbro Veronika Sklářová z Vigantic a bronz Hana Kotulková z Hutiska – Solanec.

Zlatý mezi staršími žáky byl Adam Baletka z Oznice, stříbrný Marek Šuta z Francovy Lhoty a bronzový David Šuta taktéž z Francovy Lhoty.

I vy všichni, kteří jste skončili na kterémkoliv místě, přijměte gratulace a palec nahoru a buďte pyšní, že nosíte jméno hasička a hasič.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA