Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dubčekovu památku jeli do Uhrovce uctít zástupci Slavičína

date_range 15.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up T. Chmela a Z. Máčeková

V pondělí 7. listopadu vyrazil starosta města Tomáš Chmela do obce Uhrovec, se kterou město udržuje přeshraniční spolupráci, aby se poklonil památce tamního rodáka a bývalého československého politika Alexandra Dubčeka. Od jeho úmrtí uplynulo 30 let.

 

Studoval s Michailem Gorbačovem, narodil se ve stejném domě jako spisovatel Ľudovít Štúr a zemřel před třiceti lety při autonehodě, která je dodnes tématem spekulací. Alexandr Dubček, komunistický politik a hlavní tvář Pražského jara, se narodil ve slovenském Uhrovci, se kterým má Slavičín více než půlstoletí přeshraniční spolupráci – postaru „družbu“. Proto tam jeli zástupci města na slavnostní akt.

 

„Spolupráce s Uhrovcem je dlouhodobá, trvá už od roku 1964 a rozhodně s ní nehodláme končit,“ podotkl starosta města Tomáš Chmela. Ten společně s projektovým manažerem města Marianem Moudříkem a zastupitelkou Miroslavou Vaclovou vyrazil do obce ve Strážovských vrších, kde se Alexandr Dubček v roce 1921 narodil.

 

Kromě piety a převzetí pamětního listu bylo druhým bodem akce také setkání pracovního týmu, kde se řešily možnosti spolupráce, společná problematika (ekonomika obcí, energetické úspory, investiční priority, životní prostředí a doprava). Se starostkou Zuzanou Máčekovou se podařilo domluvit budoucí společné školení pro oba úřady v oblasti SMART aktivit na venkově, které je podpořeno z Fondu malých projektů Interreg V-A a které pomůže zlepšit a prohloubit spolupráci mezi oběma subjekty. V minulosti byla z přeshraniční spolupráce spolufinancována například rekonstrukce mostu v Zámeckém parku ve Slavičíně.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA