Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dúbrava jede na Světové dny mládeže

date_range 29.Čvc, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Program v diecézích 11.- 15. srpen a 16.-21. srpen v Madridu

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky, křesťany jiných vyznání a všechny lidi dobré vůle. Předsedá jim papež a slaví se každé tři roky. Světové dny mládeže vznikly v roce 1984.

Mají za cíl ukazovat světu živou víru a angažovanost mladých ve všech rovinách lidského života.Program Světových dní mládeže se skládá ze souboru kulturních a uměleckých aktivit nazvaných Festival mládeže. Kulturní plán zahrnuje iniciativy z různých koutů světa, které schválil Organizační výbor v Madridu.

 

foto archív souboru Dúbrava

 
Česká republika se představí na těchto Světových dnech mládeže těmito aktivitami:

  • Výstava uměleckých fotografií – Prof. Mgr. Jindřich Štreit. Průřez životem od narození až do smrti, 30 velkoformátových fotografií
  • Hra na varhany, sólový zpěv – Jan Šprta a Pavel Borský, A. Dvořák – Biblické písně, varhanní skladby českých autorů, od barokních po moderní, čeští autoři méně známí, nejrůznější árie, sólová moteta
  • Folklorní vystoupení souboru Dúbrava. Cimbálová muzika s tanečním a písničkovým repertoárem, které tvoří typické točené z Valašskoklobucka, staré uherské, figurální tance: pilky, kotrlión, cigánský, jánošík, vdovský, dvoják, řemeslnické tance ševčovský, kovářský, řeznický, polky a valčíky.

Účast mladých z České republiky na Světových dnech mládeže organizuje Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže.

Nad účastí poutníků z českých a moravských diecézí přejímá záštitu místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg a předseda České biskupské konference, arcibiskup pražský Mons. Dominik Duka OP.

O našich zážitcích Vám budeme průběžně psát sa posílat naše fotky a video šoty. Děkujeme všem, kdo nás podporujete.

Za cérky a ogary valašského souboru Dúbrava
Jarmila Stavinohová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA