Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dúbravanka zahrála v rakouském Kilbu

date_range 27.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Dechová hudba Dúbravanka z Valašských Klobouk po pěti letech opět zahrála rakouskému publiku. O víkendu od 24. do 25. října se na pozvání města Kilb zúčastnila tamních hudebních oslav u příležitosti pátého výročí kulturního centra K4. Před lety to byla právě kloboucká Dúbravanka, kdo centrum otevíral, a tak nyní zahrála symbolicky jako v pořadí pátý účinkující a současně jediný zahraniční celek. Českou dechovku kapela představila na dvou promenádních koncertech a slavnostním vystoupení ve finále oslav.

„Dúbravanka přijela do Kilbu na pozvání města a přátel z dechové hudby Musikverein. Společně jsme odehráli dvě vystoupení na náměstí, z nichž jedno bylo pozvánkou na náš hlavní koncert v neděli dopoledne. Pro rakouské publikum jsme vybírali ty nejkrásnější české a moravské písničky, zahráli jsme však také několik orchestrálních skladeb a koncert jsme zakončili mixem tradičních českých polek," představil zahraniční muzikantské působení Dúbravanky její kapelník Miroslav Fusek. „Na pódiu jsme se cítili jako doma, a to nejen proto, že jsme v Kilbu už hráli, ale také z toho důvodu, že malebné město i jeho krásná okolní krajina mají podobný ráz jako Valašské Klobouky a naše rodné Valašsko."

 

foto MěÚ Val.Klobouky

 
fotogalerie (externí odkaz)
 
Kapelu doprovodil také kloboucký muzikant Karel Vlček, který byl před lety u zrodu této muzikantské spolupráce. Díky ní se v minulosti rakouská dechová hudba Musikverein podívala na jeden z folklorních festivalů Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkání po letech inspirovalo mnohé muzikanty k porovnávání svého talentu s jejich rakouskými protějšky, a tak se ve volných chvilkách mezi oficiálním programem utvářely hloučky muzicírujících trumpetistů a tubistů. Příjemnou náladou čišely také oba promenádní koncerty Dúbravanky a domácí kapely, takže se i přihlížející veřejnost nechala strhnout přátelskou muzikantskou atmosférou a dala se v ulicích městečka do tance.

Dúbravanka vystoupila na hudebních slavnostech vedle populárních rakouských umělců a kapel, mimo jiné Wiener Tschuschenkapelle nebo Mostviertler Blechmusikanten.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA