Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

date_range 28.Srp, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Historická budova domu U Slunce, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády. Objekt už před lety prošel revitalizací, výměnou střechy, oken i vstupů a z čelní strany získal novou ozdobnou fasádu. Nyní bylo s opravami obvodového zdiva navázáno i ve zbylé části budovy, která je orientovaná směrem do nádvoří. Obnova si vyžádala 391 tisíc korun a částkou 111 tisíc korun na ni přispělo Ministerstvo kultury ČR.

Dům U Slunce ve Valašských Kloboukách má na nádvoří novou fasádu      foto: Město Val. Klobouky

„Stávající investicí byla dokončena oprava významného historického objektu, dřívějšího hotelu U Slunce, který navrhl významný architekt a kloboucký rodák Hubert Gessner. Stavba ve dvoře sousedí s budovou městského kina, pro které se v tuto chvíli připravuje projektová dokumentace k celkové revitalizaci a zateplení, a tak se do budoucna nového provedení fasády jistě dočká i zbývající část nádvoří," řekla k záměru starostka Eliška Olšáková.

Spolu s aktuální opravou fasády domu U Slunce byla zbudována také nová střecha na přístavku, kde je umístěno sociální zařízení pro klienty a zaměstnance úřadu.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA