Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dušek, Polívková i Heřmánek: Týden kultury na Valašsku zve pod šapitó

date_range 17.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Divadlo Bez zábradlí: Jistě, pane ministře

Sedm prázdninových dnů, devět divadelních představení a cirkusové šapitó v údolí Beskyd: takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který začne již tento čtvrtek 19. srpna ve Velkých Karlovicích. Návštěvníkům nabídne řadu atraktivních titulů, zvučných hereckých jmen, pohádky pro děti i dva unikátní premiérové tituly. Na většinu je ještě možné zakoupit vstupenky.

 

„Loňský ročník jsme museli vynechat kvůli nepříznivé situaci a jsme moc rádi, že letos nám okolnosti umožnily festival opět uspořádat. Za krátkou dobu se totiž stal oblíbenou tečkou za prázdninami a milou tradicí, jejíž výtěžek pomáhá potřebným v našem regionu,“ uvedl Tomáš Blabla, ředitel pořádajícího Resortu Valachy. Minulé čtyři ročníky pomohly rodinám a sociálním organizacím částkou 750 tisíc korun. Letos peníze obdrží mobilní hospic Strom života a rodina devítiletého Míši Žitníka z Velkých Karlovic, jenž od narození trpí vážným postižením mozku.

 

 

Festival zahájí ve čtvrtek 19. srpna Divadlo Bez zábradlí a legendární představení Jistě, pane premiére s Karlem Heřmánkem starším i mladším, Danou Morávkovou či Josefem Cardou v hlavních rolích. Pomyslnou tečkou budou hned tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Letos vedle tradičních Čtyř dohod a Páté dohody uvede s divadlem Vizita nové představení Opi, já a ty.

 

Festival nabídne také dva unikátní divadelní zážitky: one woman show Anny Polívkové Proslov, která zatím nebyla oficiálně uvedena a diváci ve Velkých Karlovicích ji tedy uvidí v předpremiéře, a hořkou komedii Vejšlap divadla Ungelt. Tu čeká na Týdnu kultury moravská premiéra.

Představení proběhnou pod cirkusovým šapitó

Atmosféru festivalu podtrhne menší párty zóna s občerstvením a posezením přímo u šapitó. Vzhledem k charakteru venkovní akce nejsou na akci nutné roušky.

 

Více informací o festivalu: www.tydenkultury.cz

 

Program Týdne kultury na Valašsku:

 

Čtvrtek 19. 8. Divadlo Bez zábradlí: Jistě, pane ministře

Nejúspěšnější britská komedie posledních desetiletí, satirický vhled do světa politiky. V hlavních rolích Karel Heřmánek, Dana Morávková a Josef Carda.

 

Pátek 20. 8. Divadlo Bolka Polívky: Proslov

Předpremiéra nové one woman show skvělé komediální herečky Anny Polívkové.

 

Sobota 21. 8. Divadlo NAVĚTVI: KnihoMOLI (od 10:00)

Hltejte se dvěma knihoMOLY doslova a do písmene příběhy Dona Quijota, Babičky, Pipi Dlouhé punčochy či Malého prince. Představení s řadou písniček pobaví děti i dospělé.

 

Sobota 21. 8. Divadlo Ungelt: Vejšlap

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a před nimi dvoudenní túra. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Podaří se to? V hlavních rolích Martin Písařík, Petr Stach a Jiří Holík. První uvedení na Moravě.

 

Neděle 22. 8. Divadlo loutek Ostrava: Jak šlo vejce na vandr (od 10:00)

Veselá pohádka o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak čekat, až se z něj vylíhne kuře, a vydalo se do světa. Vhodné pro děti již od 3 let.

 

Neděle 22. 8. Divadlo Verze: Šťastný vyvolený

Když se na party potkají expartneři a jeden přivede i snoubence, nevěstí to nic dobrého. Zvlášť když je onen „šťastný vyvolený“ trochu jiný. V hlavních rolích David Matásek, Linda Rybová a Matouš Ruml.

 

23. 8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

24. 8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

Legendární představení dle nadčasové knihy spisovatele Dona Miguela Ruize, která již řadu let inspiruje lidi po celém světě.

 

25. 8. Jaroslav Dušek a Divadlo Vizita: Opi, já a ty

Novinka! Improvizační představení Jaroslava Duška a Pjéra la Šéze na aktuální témata, která hýbou společností.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA