Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dvě stanice hasičů dostaly nové cisterny

date_range 31.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Minulý týden rozšířily vozový park zásahové techniky profesionálních hasičů Zlínského kraje dvě nové cisternové automobilní stříkačky CAS 20/4000/240 S2T TATRA 815 4×4.2 dodané společností THT Polička, s.r.o. Nákup cisternových automobilů byl financován z prostředků Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů v celkové výši 13 540.626 korun.

Nové cisterny budou sloužit profesionálním hasičům v Luhačovicích a Slavičíně         Foto: HZS

Automobily s požární výbavou ve speciálním technickém provedení jsou určeny pro provoz na všech komunikacích a v terénu. V nástavbě vozidel je instalována nádrž na 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla. Požární čerpadlo vozidla umožňuje zásah při použití vysokého nebo nízkého tlaku, popřípadě v kombinovaném provozu. Jmenovitý průtok je 2.000 litrů za minutu.

Nové cisterny budou sloužit profesionálním hasičům v Luhačovicích a Slavičíně         Foto: HZS

Kabiny vozidel jsou čtyřdveřové, jednoprostorové a spolu s řidičem a velitelem umožňují přepravu dalších čtyř hasičů. Podvozky jsou řešeny jako dvounápravové s připojitelným pohonem přední nápravy a s průběžným rámem. Vozidla jsou vybavena osmiválcovými, vznětovými, čtyřdobými, přeplňovanými, vzduchem chlazenými motory s přímým vstřikem paliva o výkonu 325 kW. Převodovky vozidel jsou automatické a umožňují jízdu mimo komunikace, na sněhu, v blátě a při brodění.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA