Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dvě vážné nehody motorkářů na Vsetínsku. Jedna skončila tragicky

date_range 04.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vážná dopravní nehoda v Poličné, foto: HZS

V pátek 1. května před dvacátou hodinou havaroval ve Valašském Meziříčí, místní části Podlesí, osmačtyřicetiletý tamní motocyklista. Havárie bohužel skončila tragicky.

 

„Muž vyjel na motocyklu z vedlejší silnice doprava na hlavní silnici, kde chtěl vzápětí začít předjíždět osobní vozidlo jedoucí před ním. Při předjíždění přejel do protisměru, kde zřejmě dostal smyk a havaroval mimo vozovku. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě podlehl svým zraněním,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Tragická dopravní nehoda ve Valašském Meziříčí, foto: PČR

Veškeré okolnosti, které s průběhem havárie motocyklisty souvisí, prověřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

 

O den později další vážná nehoda mezi automobilem a motocyklem

 

Další nehoda se stala v sobotu 2. května krátce před třináctou hodinou v katastru obce Poličná. Podle prvotních informací, které dostali hasiči, bylo na místě nutné i vyproštění osob. „Hasiči dorazili k události do pěti minut. Velitel zásahu upřesnil, že se jedná o nehodu motocyklu Honda s osobním automobilem. Na místě se již nacházela hlídka policie a posádka zdravotnické záchranné služby, která měla zraněného motorkáře ve své péči. Vyproštění se nepotvrdilo. Nikdo další při nehodě zraněn nebyl,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček. Hasiči pomohli s naložením zraněného do vozu zdravotnické záchranné služby a zajistili místo pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby.

 

Dopravní nehoda v Poličné, foto: HZS

 

K nehodě zřejmě přispěla i kluzká vozovka. „Třiatřicetiletý řidič motocyklu dostal v pravotočivé zatáčce na mokré vozovce smyk a upadnul přímo pod protijedoucí vozidlo. Při střetu utrpěl vážná poranění, která si vyžádala letecký transport do olomoucké nemocnice. Příčiny a bližší okolnosti dopravní nehody nadále šetří vsetínští dopravní policisté,“ uvedl mluvčí policistů Petr Jaroš.

 

Po přeložení motocyklisty do vrtulníku a zadokumentování nehody policií hasiči ještě provedli úklid komunikace od střepů a úlomků, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz, a krátce před třetí hodinou odpolední se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA