Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dveře většiny základních škol zůstanou ve středu otevřené

date_range 05.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Vláda na jaře plánovala přidat učitelům na platech 15 procent. V navrženém rozpočtu na příští rok nakonec počítá se zvednutím částky jen o deset procent. Pedagogové pochopitelně trvají na splnění původního slibu. Některé školy se proto rozhodly přistoupit ke stávce. Pro běžné studenty určitě radost, pro rodiče dětí školou povinných spíše starost.

 

Na Valašskoklobucku zůstanou základní školy otevřené

 

Základní škola Valašské Klobouky se ke stávce pedagogů nepřipojí. „Nechceme rodiče na poslední chvíli vystavovat problémům se zajištěním hlídání svých dětí v době stávky. Výuka ve škole bude probíhat podle stanoveného rozvrhu, provoz školní družiny, školního klubu a školní jídelny bude fungovat v běžném režimu,“ uvedla Ivana Sedláková, statutární zástupce ředitele ZŠ Valašské Klobouky.

 

Dětí navštěvujících základní školu v Brumově-Bylnici se stávka nedotkne. „V souvislosti s vyhlášením stávky učitelů bude na naší škole výuka i provoz nezměněn, výuka bude probíhat podle stanoveného rozvrhu. Ostatní součásti školy-školní družina, školní klub a školní jídelna budou také fungovat v běžném režimu,“ uvedl Roman Rydval, ředitel ZŠ Brumov-Bylnice.

 

Výuka na SOU Valašské Klobouky bude probíhat podle upraveného rozvrhu, do stávky se zapojí menší část pedagogů. Zaměstnanci Gymnázia Valašské Klobouky ve středu podpoří stávku. Výuka z tohoto důvodu odpadá. Školní jídelna pro žáky a zaměstnance nevaří za dotované stravné.

 

Výuka a provoz bude beze změn také na základních školách v obcích: Horní Lideč, Francova Lhota, Valašská Polanka, Újezd, Štítná nad Vláří, Nedašov, Drnovice, Vlachovice a další.

 

 

Ve Slavičíně se do stávky základní škola zapojí. O děti se postará město

 

Město Slavičín zřizuje čtyři samostatné školy, z nichž jedna, konkrétně Základní škola Malé Pole, vstoupila do stávky, která proběhne dne 6. listopadu, a to po celý den. Zaměstnanci zapojení do stávky zvolili demonstrativní formu stávky – uzavření školy. Děti navštěvující ZŠ Malé Pole, o které se z vážných důvodů v této mimořádné situaci nemohou postarat rodiče či příbuzní, se postará město Slavičín prostřednictvím Domu dětí a mládeže (DDM) a s využitím dalších kapacit, kterými disponuje. Děti se v těchto výjimečných případech mohou dostavit od 6:30 do 8:00 na DDM. Bude jim zajištěn individuální program do cca 12:00.  Oběd z technických důvodů nebude zajištěn.

 

„Město Slavičín rozumí uváděným důvodům stávky, které v případě Slavičína stávkující pedagogové vyjadřují snahou o posílení významu a prestiže učitelské profese a také jako protest vůči nesprávnému nastavení trendu inkluze. Město Slavičín však nemůže souhlasit s rychlostí oznámení stávky, která působí logické problémy jak rodičům, tak městu jako zřizovateli,“ uvedl Tomáš Chmela, starosta města Slavičín.

Ilustrační foto

Dveře dvou základních škol ve Vsetíně zůstanou zavřené

 

Ve středu 6. listopadu 2019 zůstanou zavřené dveře ZŠ Rokytnice a ZŠ Trávníky. „Město operativně nenadálou situaci řeší, proto zařídilo, že mohou rodiče malých dětí od prvního do čtvrtého ročníku využít náhradní program v Alcedu na Rybníkách v sousedství Střední odborné školy Josefa Sousedíka, která pro účastníky uvaří oběd,“ vysvětluje místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka s tím, že v době od 7:30 do 13:30 hodin je tým lektorů Alceda připraven věnovat tento den až stovce žáků, o které by se rodiče z pracovních důvodů nemohli jinak postarat. Děti budou mít zajištěný pitný režim po celý den, svačinu i oběd.

 

Základní škola Vizovice na středu vyhlásila ředitelské volno

 

Ředitelka školy vyhlásila ředitelské volno pro žáky Základní školy Vizovice. Z důvodu stávky pedagogických zaměstnanců školy, nelze zabezpečit výuku a dohled nad žáky. V provozu nebude školní družina ani školní jídelna.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi