Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ekoolympiáda se bude věnovat ptactvu

date_range 29.Zář, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Mladí lidé s kladným vztahem k přírodě a její ochraně se od 8. do 10. října sjedou do Valašských Klobouk, kde proběhne krajské kolo Ekologické olympiády pro studenty středních škol Zlínského kraje. Z okresních kol se nominovalo jedenáct týmů, které nyní v testových otázkách i při práci v terénu prokáží své znalosti o životě ptáků. Několikadenní soutěžní soustředění bude doprovázeno zajímavými doplňujícími aktivitami, odbornými přednáškami i společenským programem. Ekologickou olympiádu připravují ČSOP Kosenka, Gymnázium Valašské Klobouky, Střední odborné učiliště Valašské Klobouky a Město Valašské Klobouky. 

„Tématem letošního ročníku olympiády je Ptactvo nejen na Valašsku. Pro tříčlenné soutěžní týmy bude připraven program jak k porovnání jejich znalostí, tak také k rozšíření vědomostí o nové zajímavé poznatky. Kromě ústního i písemného testu olympionici projdou poznávací částí i ekologickým pozorováním v přírodě, několika přednáškami a výměnou zkušeností s odborníky," popsala zajímavou náplň ekologického soustředění organizátorka Pavlína Kolínková.

 

1. okresní kolo EO 8.6.2009 Staré Město

 
Teoretická část prověří znalosti, zatímco praktická část olympiády bude na studenty klást kreativní požadavky. Budou totiž řešit týmový úkol s tématem využitelnosti v ochraně přírody. V doprovodném programu jsou připravovány dvě přednášky, dále také odchyt a kroužkování ptactva ve volné přírodě, ukázky práce s dravci nebo identifikace ptačích hlasů.

Do krajského kola Ekologické olympiády se nominovalo jedenáct týmů, které uspěly v okresních úrovních. Vítězné družstvo bude Zlínský kraj reprezentovat v národním kole soutěže. Ekologická olympiáda středoškoláků je pořádána s finanční podporou Zlínského kraje a jejím celostátním pořadatelem je Sdružení Mladých ochránců přírody ČSOP. Tato akce je podporována také Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Lesy ČR.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA