Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Enduro pojedou za Toba tým i dva Valaši

date_range 31.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Třetí březnový týden si k představení svých letošní plánů zvolil třebíčský tým TOBA czech MH racing, což je nový název týmu Martina Hudce z Třebíče. A jelikož tento třicátník ještě nedávno jezdil enduro a má zde hodně kamarádů, tým sdružuje nejen jezdce automobilové rallye, ale i motocyklového endura. Mezi ně patří i valašskomeziříčský Rudolf Kavský a Michal Dorňák z Valašských Klobouk.

Oba jsou hlavními pilíři takzvané endurové sekce týmu. Několika násobný reprezentant Rudolf Kavský přitom patří do české endurové špičky. Zajímavostí pak je také to, že je švagrem Romana Michalíka, endurového mistra světa. Ten nyní podobně jako majitel týmu Hudec jezdí rallye. Kromě Kavského pojede letos enduro také Michal Dorňák. Pojedou hlavně český a slovenský mistrák v enduru, ale v jednání jsou také případné starty na ME.

 

foto archiv týmu

 
Vloni Ruda Kavský, který v týmu Martina Hudce působí již šest let, sezónu víceméně vynechal. A jelikož je původem Slovák, jezdil v minulých letech hlavně na Slovensku.

„Letos bych se chtěl vrátit ze Slovenska a absolvovat celý seriál v Česku. Pojedu opět na Betě, akorát je nyní komplet předělaná a vylepšená," upřesňuje Rudolf Kavský. Více pak on i další členové týmu prozradí třeba v dubnovém vysílání motoristického magazínu TV MotorMIX, který je mediálním partnerem týmu.

Na tiskové konferenci padla řeč také na téma startů na nelicencovaných soutěžích, které jsou licencovaným jezdcům zakázány. Přitom se i na nich dá taky pěkně zazávodit a není nutno jezdit třeba přes celou republiku…. Což se ovšem nelíbí zástupcům FAS, kteří takovéto starty jezdcům zakazují a bedlivě „sledují".

„Podle mě nejde vůbec o to, že by licencovaní jezdci chtěli brát poháry v amatérských závodech, spíš bych to viděl jako dobrou formu tréninku. Ale hlavně jde o to, že si člověk zaplatí nemalé peníze za to, aby mohl jen na několik vybraných závodů pod vedením AČR a k tomu si koupím ještě hodně zákazů, kam nesmím jet. Já sám nemám potřebu jezdit na amatérské závody, ale abych někomu dával peníze a ten mi ještě zakazoval, kam smím anebo nesmím – spíš hlavně kam nesmím – je trochu větší paradox! Je mi jasné, že soutěže nemůže pořádat každý na kvalitní úrovni, ale určitě i mezi amatérskými pořadateli jsou zkušení lidé, kteří se v rally pohybují a vědí, co mají dělat. Například Milan Blahout a jeho Amater rallye cup. Myslím si, že FAS nezvolil taktiku menšího zla, ale právě naopak – a udělají si tak zbytečné „nepřátele" a tak příjdou o další peníze. Podle mě je to složitější problematika, která se nedá popsat tak krátce. Ale určitě je škoda, že licencovaní jezdci v těchto soutěžích nemohou startovat," zakončuje povídání malým zamyšlením JUDr. Martin Hudec.

Pavel Jelínek

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA