Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Envicentrum a památník Ploština jako inspirace pro ostatní

date_range 07.Čvn, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Národní kulturní památník Ploština

Ve dnech 29. a 30. května probíhalo v ORP Valašské Klobouky setkání zástupců Místních akčních plánů (MAP) z celého Zlínského kraje společně se zástupci Krajského akčního plánu. Realizační tým MAP ORP Valašské Klobouky vyzdvihl dvě místa, která zařadil do programu, aby sloužila jako inspirace pro ostatní projektové manažery. Prvním místem bylo Envicentrum Pro krajinu ve Vysokém Poli, které je využíváno k enviromentálním aktivitám pro děti i dospělé, zejména pak k dětským vzdělávacím programům pro základní i mateřské školy.

 

Druhým místem byl Národní kulturní památník Ploština, který připomíná tragický osud pasekářské osady vypálené nacisty. Vedoucí památníku Bc. Radka Brtišová představila zúčastněným edukační programy, které mají pro žáky nejen z našeho blízkého okolí připravené. Cílem této aktivity bylo mimo jiné i navázání případné spolupráce s realizátory Místních akčních plánů Zlínského kraje.

Envicentrum Pro krajinu ve Vysokém Poli

Co je vlastně zmiňovaný Místní akční plán?

Místní akční plán můžeme chápat dvojím způsobem:

·         dokument, který je výstupem

·         proces strategického plánování s využitím metod komunitního projednávání a odborného posuzování v oblasti výchovy a vzdělávání dětí a žáků v území Valašskoklobucka

 

Cílem je zejména prohlubování existujících partnerství, podpora pedagogických pracovníků, výměna zkušeností, spolupráce mezi řediteli, zřizovateli a organizacemi ovlivňujícími vzdělávání. Tento projekt realizuje Místní akční skupina Ploština, z.s. Do projektu MAP ORP Valašské Klobouky jsou zapojeny školy na území 15 obcí a měst Brumova-Bylnice a Valašských Klobouk.

 

Více informací naleznete v informačním letáku projektu ZDE.

 

Národní kulturní památník Ploština

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA