Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Eurokomise podpořila vsetínské školáky

date_range 28.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍN – Žáky rokytnické základní školy mohli lidé v uplynulých dnech potkávat v centru Vsetína. Informovali zde kolemjdoucí o klimatických změnách. Též se jich ptali, zda jsou ochotni aspoň minimálně přispět ke snižování jejich negativních důsledků. Šlo o vyvrcholení několikatýdenní kampaně o klimatický změnách, které se škola zúčastnila v rámci mezinárodního programu pro ekologickou výchovu (ENO) podpořeného i Evropskou komisí. 
 

Foto

Foto: archiv ZŠ Rokytnice

 
Kampaň začala již v listopadu 2008. Děti se věnovaly různým aktivitám: studovaly klimatické změny, pracovaly na prezentaci, vytvářely plakáty a transparenty, natočily rozhovor s hostem o globálním oteplování. Žáci pátého ročníku připravili pro své mladší spolužáky divadelní hru a napříč ročníky děti hovořily o klimatických změnách s učiteli, kamarády, rodiči a příbuznými a zjišťovaly, co je kdo ochoten změnit ve svém každodenním chování pro zlepšení situace.
 

Foto

Foto: archiv ZŠ Rokytnice

 
Jednadvacátého ledna celá kampaň vyvrcholila. Oficiálním maskotem byl žabák Frank a motto: „jen činy se počítají". Šlo o akci vskutku celosvětovou, do které se zapojilo 731 škol ze 101 států. Průvody s maskoty a transparenty začaly v poledne v Oceánii. Poté vyšly do ulic děti dalších států. Následujíc Slunce se objevily v ulicích Asie, Afriky a Evropy, a pak již zaplavily západní polokouli.
 

Foto

Foto: archiv ZŠ Rokytnice

 
Jelikož je ZŠ Vsetín – Rokytnice předním zástupcem ENO škol a programu ENO v České republice, byla její kampaň materiálně podpořena Evropskou komisí. Z Bruselu nám přišlo dvacet batohů, pět triček a spousta plakátů. Vše samozřejmě s motivem klimatických změn.

Bohuslav Sedláček, koordinátor projektu
ZŠ Vsetín – Rokytnice

 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA