Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Evakuace okolí muničního skladu

date_range 22.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

  Aktuálně: Sledujte průběh evakuace okolí Vrbětic

Pyrotechnici budou prozkoumávat konkrétní části areálu, a proto je nezbytné evakuovat přilehlé obce. Čtvrtek: část Lipové a část Vlachovic. Uzavřena bude cesta z Haluzic na Vlachovice i Lipovou a také část zbrojovky. Pátek: Vrbětice, část Vlachovic a celý areál strojíren. Bude přerušena autobusová i železniční doprava a dodávky elektřiny i plynu.

Během úterý došlo k posunu v prozkoumávání míst postižených čtvrteční explozí.

Pyrotechnici potřebují důkladně prozkoumat konkrétní části areálu. „Na společném jednání zástupců zasahujících složek a starostů dotčených obcí jsme stanovili preventivně bezpečnostní opatření," uvedla tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková. Jeho cílem je vyloučit jakékoliv ohrožení obyvatelstva v následujících dvou dnech. Z preventivně bezpečnostního důvodu je nezbytné evakuovat přilehlé obce.

Pyrotechnici prozkoumávají epicentrum výbuchu (foto PČR)   …další fotky (9)

„Ve čtvrtek to bude jihovýchodní část obce Lipová a severozápadní část obce Vlachovice. Uzavřena bude komunikace z obce Haluzice směrem na obec Vlachovice i obec Lipová. Také uzavřeme severní část areálu Vlárských strojíren," řekla mluvčí.

„V pátek budeme evakuovat obec Vrbětice, jihozápadní část Vlachovic a celý areál Vlárských strojíren. Bude také přerušena autobusová i železniční doprava z dotčených obcí ve směru na Slavičín," informovala mluvčí.

Evakuace bude provedena od 7.00 hodin do 8.00 hodin ráno a předpoklad uzavření prostoru je od 8.00 hodin do 16.00 hodin odpoledne po oba dva dny.

Vyklizené objekty budou po celou dobu střežit policisté.

„Žádáme všechny obyvatele, aby respektovali veškerá nařízení a výzvy policistů přímo na místě," dodala policejní mluvčí.

Důležité dokumenty:

Evakuace ve čtvrtek 23. 10. 2014
Evakuace v pátek 24. 10. 2014
Evakuační zavazadlo
Objízdné trasy

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA