Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Evakuace proběhla bez komplikací

date_range 23.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Na základě středečního rozhodnutí krizového štábu byla ve čtrvtek 23.10. 2014 v sedm hodin ráno zahájena plánovaná evakuace obyvatel částí obcí Lipová a Vlachovice.

„K evakuaci bylo přistoupeno na základě aktualizace preventivně bezpečnostních opatření souvisejících s postupem prací v areálu muničního skladu u Vrbětic, s cílem vyloučit jakékoliv ohrožení obyvatel událostí dotčených obcí," řekl tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

Pro bezproblémové provedení evakuace byly připraveny autobusy profesionálních hasičů a smluvního dopravce, sanitní vozy pro převoz imobilních občanů, evakuační centra ve Slavičíně, Vlachovicích a Valašských Kloboukách. Ve stanovených opatřeních bylo počítáno i s dostupností lékařské péče a zabezpečením strany pro evakuované osoby.

Mapa čtvrteční evakuace    zdroj PČR

Díky aktivnímu a bezproblémovému přístupu občanů nakonec nemusela být větší část opatření realizována. Už před sedmou hodinou ranní zahájili občané dotčených lokalit evakuaci za využití vlastních dopravních prostředků. „Většina si zázemí pro dnešní den našla u svých rodin, známých nebo odcestovala do zaměstnání a škol," uvedl mluvčí.

„V obci Lipová tak starostou zabezpečeného odvozu využily jen tři osoby. Jeden těžce nemocný senior byl z místa bydliště převezen připraveným sanitním vozem," informoval mluvčí. Ještě před uplynutím hodinové lhůty pro evakuaci byla dotčená část obce zcela prázdná a prostor zabezpečily policejní hlídky. Stejně bezproblémově byla provedena evakuace i v blízkých Vlachovicích.

Mapa páteční evakuace    zdroj PČR

Podle statistických údajů se čtvrteční evakuace měla bezprostředně dotknout celkem 375 obyvatel. Reálné počty evakuovaných však byly asi o sto osob nižší.

„Stanovená opatření pro dnešní den skočila podle plánu v 16:00 hodin," doplnil mluvčí hasičů.

„Závěrem je nutné znovu ocenit aktivní a bezproblémový přístup občanů k plnění těchto preventivních opatření a poděkovat za projevenou vstřícnost a toleranci," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA