Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Evropský den jazyků slaví 10.výročí

date_range 23.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Střední odborné učiliště Valašské Klobouky pořádá v pondělí 26.září pro studenty prvního a druhého ročníku nástavbového studia spolu s třetím ročníkem oboru Kuchař – číšník projektový den jazyků s názvem Studenti v akci.

Program dne je rozdělen do několika rovin.

Žáci oboru Kuchař-číšník budou v dopoledních hodinách připravovat za dohledu učitelky Blanky Ovesné čtyři různé pokrmy ze tří evropských zemí. Tato jídla si mohou žáci a učitelé ochutnat od 10.00-11.00.

Studenti prvního a druhého ročníku nástavbového maturitního studia budou rozděleni do skupinek. Jednotlivé skupinky budou vypracovávat hned několik úkolů, které jsou všeobecným průzkumem jazykové připravenosti města pro zahraniční turismus.

 

ilustrační foto SOU Valašské Klobouky

 
Jejich prvním úkolem bude především získat co nejvíce informací o místním prostředí v jazyce, který studují. To znamená vyrazit do terénu města Valašských Klobouk, navštívit městský úřad, knihovnu, informační centrum, městské muzeum, městskou policii, poštu, některé z obchodů, recepci hotelu Alfacentrum a jiná zařízení za účelem:

a) hledání průvodce schopného poskytnout výklad o městě a okolí v AJ/NJ, mnohojazyčných brožur, mnohojazyčných vysvětlivek a ukazatelů. To znamená hledáním všech míst, kde by cizinec mohl dostat nějaké informace v jiném než českém jazyce.
b) Zjistit, jak velké procento lidí pohybujících se v centru města dokáže mluvit nějakým evropským jazykem a vysvětlit cizinci cestu do určitého místa.
c) Zjistit, je-li možné (a jakým způsobem) si v městské knihovně vypůjčit nějakou cizojazyčnou literaturu/časopis/noviny.
d) Zjistit, v které restauraci, stravovně a hotelu se lze domluvit anglicky/německy.
e) Vypracovat program pro skupinu zahraničních studentů, kteří mluví anglicky/německy.

Tento projektový den se soustředí na prolínání kultur a možnost se domluvit. Pozornost je věnována kuchyním anglických a německých zemí, možnostem využít volnočasové aktivity v okolí, které jsou jazykově dostupné cizincům.

Jedná se o den zaměřený nejen na poznávání vlivu a důležitosti jazyků v našem prostředí, anglických a německých kulinářských specialit a možnostech cizinců u nás, ale také na uvědomění si situace cizince v našem prostředí a nutnosti mu pomoci.

Nejlepší práce skupiny bude odměněna. Průzkum bude odeslán jako správa hodnocení současné jazykové situace na městský úřad k dalšímu zpracování.

Dagmar Běhunčíková a Jarmila Stavinohová
učitelky cizího jazyka, SOU Valašské Klobouky

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA