Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Expediční kamera láká na adrenalinové filmy

date_range 21.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Kino Svět Valašské Klobouky hostí v pátek 22. března další ročník cestovatelského a adrenalinového filmového festivalu Expediční kamera. V promítacím maratónu, který startuje v 17 hodin, se divákům představí sedm nejlepších expedičních filmů uplynulé sezóny. Paragliding na K2, lezení na pískovcích, dobrodružství kajakářů ve Skandinávii, freestyle trial, domorodí kouzelníci v Indonésii a mnoho dalšího.

„Expediční kamera letos probíhá ve 150 městech České republiky a my máme tu čest pořádat u nás jedno z festivalových promítání. Dramaturgie vybrala skutečně pestrou směs cestovatelských zážitků, dobrodružných výprav a sportovních výkonů, a tak se mohou lidé těšit na večer plný napětí, odhodlání i nevšedních kontaktů s cizími kulturami," pozvala Marie Kolajová z městského informačního centra.

V úvodním snímku Zabijácká krása se dva špičkoví paraglidisté pokoušejí o něco, co před nimi ještě nikdo nedokázal. Chtějí doletět do základního tábora druhé nejvyšší hory světa K2. Cestou musejí překonat 5 tisíc metrů vysoké hřebeny i nečekané vzdušné podmínky a zrádné víry v údolích pákistánského Karákoramu.

Další snímek je pokračováním jednoho z divácky nejúspěšnějších filmů loňského festivalu. „V kůži vlka po stopách Džingischána 2 mapuje putování australského dobrodruha Tima Copeho na koňském hřbetu z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Osamocen překonává pouště, stepi i hory a jde stejnou cestou, jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob. Film získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech," uvedla Marie Kolajová.

Po stopách Džingischána (foto Expediční kamera)

Prostřednictvím dobrodružného cestopisu Siberut se publikum přenese na ostrov mentawajských kouzelníků ležící v daleké Indonésii. Cestovatelé se setkávají s močálovou džunglí, magickými rituály, obětováním zvířat, pijavicemi, malárií, zachovanou přírodou i svéráznými domorodci, kteří ještě ve druhé polovině 20. století praktikovali kanibalismus.

Dokumentární film Sandstone představuje unikátní lezeckou oblast na severovýchodě Čech, která si přes nové trendy v lezení zachovává své tradiční hodnoty, pravidla i zvyklosti. Představí se současní čeští lezci i legendy místních skal, které se zapsaly do historie pískovcového lezení.

Sandstone (foto Expediční kamera)

Halo Effect je dobrodružný film o dvouměsíčním dobrodružství nejlepších kajakářů světa, kteří se vydali do skandinávských oblastí Norska a Islandu. Kolem arktického polárního kruhu hledají nejen divoké peřeje a vodopády, které nikdy nebyly sjety, ale také divoké výzvy a vzrušení.

Snímek Foli vypovídá o životě afrického kmene Malinke, jehož hudebníci jsou proslulí po celém světě. Hudba, rytmus a tanec jsou zde součástí každodenního života a díky tomuto jedenáctiminutovému filmu zaplní i valašskokloboucké kino.

V posledním dokumentu Cesta domů se představí Skot Danny McAskill, jeden z nejlepších freestyle trialistů světa. Vizuálně propracovaný snímek je o krásách a bikových terénech jeho domovského ostrova Skye, kde jezdec předvádí své dechberoucí umění. Kreativita je Dannyho nejlepším parťákem a fyzikální zákony popírá každým kouskem, který předvádí.

Návštěvníci mají možnost na webu www.ExpedicniKamera.cz hlasovat o nejlepší film. Hlasy budou zařazeny do slosování o hodnotné ceny.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA