Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Fašanky oslaví Horní Lideč v sobotu

date_range 07.Úno, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Fašanky v Horní Lidči. Foto: archiv obce

Tučné jídlo a pití, koblihy, hudba a tanec, zábavy a veselice, rozverné masky…tím vším se vyznačuje období masopustu. Masopustní zvyky jsou v jednotlivých regionech různé a na Valašsku patří mezi živé a oblíbené tradice. Nejinak je tomu v Horní Lidči.

 

Již více než deset let jsou oslavy masopustu, fašanky, v režii lidčanského Motoklubu. Každoročně se k nim přidávají obyvatelé Horní Lidče a společně vytvoří vždy originální a nezaměnitelný fašankový průvod.

 

Fašanky vyrazí na tradiční obchůzku v sobotu 10.února 2024 v ranních hodinách v doprovodu DH Kotáranka. Společně obejdou celou obec a připomenou, že je třeba se před postní dobou ještě pořádně poveselit!

 

K průvodu masek se můžete přidat aspoň na chvíli, ale „pochovávání basy“ si určitě nenechte ujít! Proběhne v 19,30 u Trezoru přírody. Oplakáním a pochováním basy však zábava ještě nekončí! O pořádné zakončen masopustní doby se postará kapela Sympl, která zahraje od 20,00 v Trezoru přírody. Těšit se můžete bohaté občerstvení a dobrou muziku!

 

Nebude chybět ani čepované pivo. Premiéru zde budou mít nové, vratné kelímky s logem obce Horní Lideč.

 

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA