FBK Devils: Cesta za postupem vrcholí

date_range 15.Dub, 2013 featured_play_list Aktuality

ZPĚT NA 1.MÍSTO

Mužský A-tým florbalového oddílu FBK Devils Sokol Valašské Klobouky zvládl svůj předposlední ligový turnaj na výbornou! Před domácím publikem se v sobotu 6.4.2013 podařilo smazat 5 bodovou ztrátu na doposud vedoucí celek 1.AC Uherský Brod, který si vypracoval svůj náskok především díky našemu nepovedenému turnaji na Vsetíně, kde jsme trestuhodně prohráli oba své zápasy a dali jsme tím soupeři šanci nás předstihnout. Doma čekal muže z Valašských Klobouk právě vzájemný zápas s 1.AC Uherský Brod a pak také derby se sousedním týmem TJ MEZ Vsetín!

FBK Devils Sokol Val. Klobouky – 1.AC Uherský Brod (7:3)

Začátek tohoto zápasu se herně podařil o něco málo lépe soupeři, který si především díky naší nekoncentrovanosti na obrannou činnost vytvořil hned několik brankových příležitostí. Vynikajícími zákroky nás ale podržel golman Josef Radílek, ten za svá záda v první třetině nepustil ani branku a podržel tým! V průběhu třetiny se ale obraz hry obrátil a přebrali jsme iniciativu, v čase 8:52 skóroval za FBK Devils nejlepší střelec ligy Petr Blažek, o tři minuty později zvýšil na 2:0 juniorský navrátilec z extraligy Michal Slovák! Ve druhé třetině skóre ještě narostlo na 4:0, poté se pomalu začal prosazovat i soupeř. Zápas jsme ale od poloviny 1. třetiny bez větších problémů dokázali dovést do vítězného konce – 7:3. Bodově se nejvíce prosadil již zmiňovaný sniper Petr Blažek, jenž zaznamenal hattrick a také Petr Řičičář, který pomohl týmu svými 5 přesnými asistencemi!

FBK Devils Sokol Val. Klobouky – TJ MEZ Vsetín (13:4)

Pozdní „budíček" byl u nás na domácím turnaji zdá se pravidlem. I začátek tohoto zápasu patřil herně soupeři, který po necelých 4 minutách hry nekompromisně potrestal naše chyby a dostal se do vedení 0:2! Poté nám ale zazvonil ten pomyslný „budík" a začali jsme hrát svoji hru, která nesla ovoce v podobě 5 branek. K obratu skóre zavelel zkušeně kapitán Ondra Spáčil, poté následovaly 2 branky nejzkušenějšího střelce Petra Blažka a posledními 2 góly první třetiny se prosadil kapitán juniorky Vojta Trčka! Průběžný stav tedy 5:2. Druhá třetina patřila především Petru Řičičářovi, který se prosadil hned 3 krát a zaznamenal čistý hattrick. Výsledek 2. Třetiny zaokrouhlil na 9:2 svojí brankou Vojta Mlýnek. Tentýž hráč se prosadil i začátek 3. třetiny a odpověděl na rychlou branku Vsetína – 10:3. Zápas ze Vsetínem se nakonec proměnil spíše na exhibici v podání domácích, o čemž vypovídá i konečné skóre 13:4. Odveta za zaslouženou porážku ze Vsetína (6:7) byla tedy dokonána se vším všudy.

Poslední turnaj sezóny odehrajeme již tuto neděli (21.4.2013) v Uherském Brodě, kde pevně doufám nastoupíme s maximálním odhodláním vyhrát a půjdeme vstříc velké senzaci – BLESKOVÉMU POSTUPU DO 3. LIGY!!! VŠE JE UŽ JEN A JEN V NAŠICH RUKOU…