Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

FBK Devils má za sebou úspěšný víkend

date_range 28.Lis, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V neděli 25.11. odehrály svá další ligová kola oba mládežnické týmy florbalových Valašských Klobouk – junioři se vydali na honbu za ztracenými body do Bystřice pod Hostýnem a starší žáci do nedalekého Uherského Brodu, kde změřili své síly hned ve 3 náročných utkáních s velice kvalitními celky ligy, aby se pokusili atakovat 1. místo tabulky…

Pro juniory FBK Devils byl turnaj v Bystřici velkou výzvou a také zkouškou jejich disciplíny. Kluci totiž jeli na tento turnaj bez trenérského vedení a museli si poradit ve všech ohledech úplně sami… Trenér oddílu musel dát tento víkend přednost mladšímu z oddílů a jel se st. žáky, vedení juniorky si vzala na starost zejména dvojice Vojta Trčka a Patrik Chovanec! Svou úlohu zvládli oni dva i celý tým více než dobře a dokázali všem soupeřům, že boj o postup ještě zdaleka nevzdávají! Po dvou vítězných utkáních (7:5 proti FBC 666 Hornets Brno a 6:3 proti FBC Holešov) se z třetí příčky posunuli na 2. místo tabulky a ztrátu na největšího konkurenta FBŠ Hattrick Brno stáhli na přijatelných 5 bodů! Další velké + pro tým juniorů bude prosincový návrat Michala Slováka z extraligových Otrokovic, kde nedostával zdaleka tolik příležitostí, kolik by si zasloužil… Se střelcem tohoto kalibru bude mít obrana Brna i dalších týmů plné ruce práce a věřím, že do konce sezóny už body nepustíme žádnému soupeři a zodpovědnými týmovými výkony půjdeme vstříc zisku titulu!

Turnaj starších žáků v Uh. Brodě byl letos pro naše kluky zatím tou největší zkouškou – test týmovosti, psychické odolnosti a především taktické a technické vyspělosti! Čekal nás totiž trojlístek kvalitních celků – extraligová mládež z Panthers Otrokovice vedená bývalým trenérem Valašských Klobouk Evženem Dvorščákem, potom nás čekal první tým tabulky TJ Sokol Zlín, který doposud nepocítil chuť porážky a nakonec nevyzpytatelný domácí celek 1.AC Uh. Brod, který měl doma jistě o motivaci postaráno! Turnaj byl navíc o to zajímavější, že nám chybělo několik hráčů základní sestavy a museli jsme sáhnout po šikovných nováčcích klubu – Pepa Hrabica, Lukáš Švec a další výborní kluci z Lačnova, Lidečka a samozřejmě Valašských Klobouk se společnými silami pustili do boje a byla to pro ně obrovská zkouška ohněm… První zápas turnaje byl pro mě i pro kluky to nejtěžší – Panthers Otrokovice nasadili na naše kluky výbornou taktiku a jen těžko jsme se dostávali do zakončení, nehledě na to, že se noví kluci teprve „rozkoukávali" ve světě velkého florbalu… Následovala první prohra v sezóně a musím dodat, že zcela zasloužená a gratuluji soupeři k obdivuhodně zodpovědnému výkonu – 4:7!

 Tabulka soutěží (archiv týmu)

Před zápasem proti lídru tabulky – Zlínu – se museli naši kluci velice rychle vyhrabat z „psychické deky", která na ně lehce padla po prohraném utkání do něhož dali hodně sil… Toto se naštěstí podařilo a v průběhu první třetiny jsme si vypracovali luxusní náskok 4:0, tento nám ale především kvůli neproměňování tutových šancí nevydržel a utkání se postupně dramatizovalo poté, co soupeř své šance proměňovat dokázal – nakonec jsme ale přece jenom byli těmi šťastnějšími my, když necelé 2 minuty před koncem rozhodl o vítězi utkání kapitán FBK Devils Sokol Val. Klobouky Honza Trčka svou nekompromisní střelou do levé šibenice soupeřovy brány! DŮLEŽITÁ VÝHRA 7:6 PO VELKÉ PŘESTŘELCE!

Do třetího utkání dali všichni kluci bez výjimky zbytky svých sil a bojovali na 100%, ani to ovšem k výhře nestačilo. Poslední utkání turnaje se neslo v duchu souboje dvou nejlepších střelců kanadského bodování a shodou okolností i kapitánů obou celků, za Valašské Klobouky ostřílený Jan Trčka a za Uh. Brod důrazný hráč a vynikající technik v jednom – Ondřej Maršálek. O něco málo šťastnější byl bohužel pro nás kapitán Brodu a přesto, že jsme o jeho kvalitách moc dobře věděli, dokázal nám nastřílet 4 góly z 5, toto musíme do příště zlepšit a hrát jej o hodně důzarněji!!! V utkání za barvy Klobouk vedle Honzy Trčky zářil i Karel Klech na postu centra. Karel se na centru útoku teprve učí, ale zvládl jej na jedničku a soupeř jej často musel zastavovat jen za cenu nedovolených zákroků, po kterých následovaly naše přesilovky – škoda, že neproměněné!

Celý turnaj ale i přes dvě prohry HODNOTÍM JAKO VELICE POZITIVNÍ, A TO PŘEDEVŠÍM DÍKY FAKTU, ŽE SE PROSAZOVALO HODNĚ NOVÝCH KLUKŮ! NOVÁČCI I ZKUŠENÍ BORCI DOKÁZALI HRÁT NAVÍC VELICE TÝMOVĚ A BOJOVALI JEDEN ZA DRUHÉHO, COŽ JE DŮLEŽITÉ!! JEN TAK DÁL KLUCI… I přes tyto porážky jsme se posunuli na vysněné 1. místo s náskokem 1 bodu na 2. tým – Uh. Brod, ten si totiž v domácím turnaji hodně polepšil hned 3 výhrami!!! Panthers Otrokovice rozstřílel vysoko 10:4 a nemazal se ani s vedoucím celkem Zlína, který zničil v poměru 14:8 a pomohl nám tím ke skoku na 1. místo!!! Na absolutní špici tabulky se ohřejeme minimálně dalších 14 dní – do našeho domácího turnaje 9.12.2012, kde můžeme náskok zvýšit nebo velice rychle ztratit v konfrontaci s kvalitním Uh. Hradištěm a Vsetínem! Na výsost vyrovnaná liga je v plném proudu a vyhrát může naprosto kdokoliv… BOJ ZAČÍNÁ!

Martin Drgoň
FBK Devils Sokol Val. Klobouky

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA