Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Férová snídaně bude mít podobu rodinného pikniku

date_range 04.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Druhá květnová sobota v posledních letech patřívala ve Valašských Kloboukách i v dalších městech České republiky Férové snídani. Akce na podporu spravedlivého obchodu a lokálních producentů měla loni nucenou covidovou pauzu, ale letos se vrací v pozměněné podobě. V souladu s protiepidemickými nařízeními se nebude snídat ve větším společenství, ale piknik si mohou uspořádat rodiny a nejbližší. Připravte si také dobrou snídani a v sobotu 8. května podpořte pěstitele a myšlenku férového obchodu! Své místo pikniku si můžete zaregistrovat zde na webu.

 

„Férová snídaně byla vždy příjemným setkáním s ochutnávkou domácích pokrmů a dobrot z lokálních i fairtradových surovin. I když nám letos není umožněno uskutečnit větší setkání, i tak si můžeme dopřát inovaci a vyrazit třeba na piknik do přírody. Připojte se k nám! Z vašeho pikniku nám pak můžete poslat fotku na Facebook města Valašské Klobouky, kde vytvoříme společnou snídaňovou galerii,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města.

 

Piknikuje se na podporu pěstitelů ve světě, proto se hodí vzít s sebou fairtradové a lokální dobroty. „Připravit si můžete fairtradovou kávu, čaj nebo ovocné džusy. V jídle kombinujte místní suroviny s těmi ze spravedlivého obchodu. Můžete si upéct buchtu z kakaa a třtinového cukru, regionální mouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda. A jestli nemáte čas ani chuť na pečení, pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky,“ nabídla možné snídaňové menu Eva Fialová, koordinátorka Zdravého města.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA