Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Film o Milanu Švrčinovi získal ocenění

date_range 25.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Oznámení všem účinkujícím, sponzorům, žákům nebo jen příznivcům Milana Švrčiny.

Film "NIC NEŽ NÁRODOPIS" byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu ETNOFILM Čadca. Byla mu udělena Cena Velvyslance České republiky na Slovensku. Festival je zaměřen na problematiku etnologie, sociální a kulturní antropologie.

Na festivalu bylo zastoupeno v soutěži 36 filmů především slovenské a české, ale také maďarské, polské, italské, chorvatské. I vzdálenější země zaslaly své zástupce, např. Nový Zéland, Spojené arabské emiráty.

Lilka Prossová a Zdenek Zvonek spolu s Lívií Klausovou

V průběhu festivalu, kterého jsme se osobně zúčastnili, jsme poznali, že film diváky zaujal. Zástupce slovenské menšiny v maďarské televizi dokonce natolik, že s námi natočili rozhovor do své reportáže. Všichni přítomní byli překvapeni, že film není financován velkou produkční společností, ani realizován veřejnoprávní televizí, ale je dílem mnoha drobných dárců, sponzorů a nejmenovaných pomocníků.

Cenu za nejlepší český film osobně předala velvyslankyně České republiky na Slovensku Lívia Klausová režisérovi Zdeňku Zvonkovi za přesvědčivé zobrazení výrazné osobnosti a její přínos k uchovávání folklórní tradice. My to ocenění chápeme především jako poctu,uznání odkazu a dílu našeho učitele Milana Švrčiny.

Lilka Prossová a Zdenek Zvonek

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA